85605
15:45 20.062019

На розгляд облради Закарпатська ОДА має першочергово подати проект Перспективного плану формування територій громад

Життя 3568

Проект Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області має бути обґрунтований і збалансований.

Таку думку висловили члени Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради на виїзному засіданні, у ході обговорення питань порядку денного та прийняття відповідних рішень.Так, щодо проекту Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області, засідання вирішило рекомендувати органам виконавчої влади та місцевого самоврядування області наступне. А саме: враховувати, що пропозиції стосовно формування спроможних громад повинні відображати бачення регіональною владою оптимального варіанту майбутнього базового адміністративно-територіального устрою області, що передбачено як Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015, так і законами, що регламентують фінансування об’єднаних територіальних громад як суб’єктів прямих міжбюджетних відносин з державою.

Вважати головним принципом добровільності об’єднання місцевих рад, що створювана ОТГ має бути справді спроможною вирішувати суспільні питання, які належать до її компетенції, для задоволення потреб населення відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Облдержадміністрації першочергово подати на розгляд обласної ради обґрунтований і збалансований проект Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області, який би максимально враховував вимоги урядової Методики та комплекс специфіки Закарпаття, що включає відомі природно-географічні, історичні, етнокультурно-мовні, демографічні, прикордонні, природоохоронні, рекреаційні та інші особливості регіону, повідомили Закарпаття онлайн у виконавчому апараті Закарпатської облради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті стартували рейди з виявлення незаконно зрубаних ялинок
14:40
На Закарпатті затримали озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
14:31
1528 — новий номер Єдиної ветеранської лінії
11:59
У Перечині провели майстерку з виготовлення вертепної зірки
10:54
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
На Закарпатті під час свят прогнозують до 20% зростання пасажиропотоку на кордоні
15:49
Закарпаття посилює міжнародну співпрацю: угорські партнери передадуть допомогу бригаді «Хижак»
15:26
Всі новини
Головне