8392
20:54 14.062016

Немає більшої насолоди, ніж насолода творити

Життя 10757

Закарпаття завжди славилося різноманіттям ремесел, зрештою, як і вся Україна. Кожен район краю має щось своє, те, до чого схильне його населення.

UHGgdDf2QTo

На Мукачівщині популярними є різьба по дереву, кераміка, ткацтво, живопис. На Перечинщині – виготовлення музичних інструментів. У Рахівському районі здебільшого займаються килимарством, художньою обробкою шкіри, на Хустщині – обробкою металу, ковальством, різьбою по дереву. Загалом усі 13 районів області мають свої особливості та характер.

Звичайно, з появою та розвитком Інтернету, а також комп’ютеризацією суспільства, уподобання й інтереси людства суттєво змінилися. Навіть маленькі діти вміють увімкнути камеру на смартфоні, переглянути фотографії, запустити улюблену гру. Ми ж у їхньому віці гралися на вулиці в пісочниці або ліпили щось з пластиліну. Минули роки, змінилися ігри та захоплення. Коли ми зустрічаємо людей, які мають на перший погляд незвичне для сьогодення захоплення, то з цікавістю та інтересом ведемо з ними бесіди.

Катя – це дивовижно весела, добра й цікава дівчинка. Вона займається ліпкою близько двох років, у свої 13 має чималий арсенал виробів, що вражають майстерністю, оригінальністю та красою.

– Мені завжди подобалося виліплювати різні фігурки з пластиліну або солоного тіста та дарувати їх своїм близьким. Коли мама помітила моє захоплення, то віддала мене на ліплення. Але через брак часу я була змушена покинути цей гурток. Проте бажання займатися ліпкою нікуди не зникло. Через деякий час старша сестра подарувала мені набір з полімерної глини, і я далі продовжувала своє хобі.

i_mLkUm7Ue4

Одначе, запевняє дівчина, усе не так просто, як може здавати на перший погляд.

– Гарні вироби виходили не одразу. Перші й останні роботи просто неможливо порівняти. Ліпити з полімерної глини не так уже й легко. Її властивості відрізняються від звичайного пластиліну. Спочатку мені допомагала сестра. На перших порах усе давалося складно, і в мене часто опускалися руки, проте вона завжди казала, що завдяки наполегливій праці та роботі над собою я отримаю хороший результат. Також мені допомогли відео-уроки на YouTube. Я підписалася на декілька каналів відомих майстрів і постійно слідкувала за майстер-класами. Завдяки цим урокам ознайомилася також і з особливостями полімерної глини, маленькими секретами та хитрощами в роботі з нею.

– Чи займаєшся ще якимось видом творчості?

– Напевно, дивно, але інші види творчості мені не дуже близькі, я не особливо люблю малювати або вишивати. Одного разу в школі мені довелося робити ляльку «Тільда» власними руками. Вийшло гарно, але не впевнена, що хотіла б займатися цим завжди. Проте найбільше моє захоплення – це танці. Я займаюсь ними з 7 років. Постійно танцюю вдома і просто обожнюю вигадувати власні постановки.

– У твоїй сім’ї є творчі люди?

– Так, є. Це моя старша сестра. Зараз вона випускниця Закарпатської академії мистецтв. Сестра з раннього дитинства займається творчістю і, за її словами, завжди знала, що працюватиме лише у творчій сфері, бо тільки це їй найбільше до душі. Гадаю, вона суттєво вплинула й посприяла тому, що я почала захопилася творчістю. Я завжди дослухаюся до її порад, які стосуються моїх виробів. А вона, у свою чергу, не соромиться поцікавитися моєю думкою щодо її проектів. Ми багато чого робимо разом, і нам це до вподоби.

– Ти виставляла свої роботи на продаж?

– Коли я з головою поринула в ліплення з полімерної глини, виробів ставало дедалі більше, і вони лежали закритими в коробці, тоді ми з сестрою вирішили, що, можливо, варто спробувати їх продавати. Тож створили спільноту в соціальній мережі, де й виставляли мої роботи. Спочатку клієнтів було дуже мало, тому що «розкрутка» спільноти та підбір правильної аудиторії вимагає часу й зусиль. Але згодом бажаючих придбати мої вироби ставало дедалі більше. Зазвичай це дівчата шкільного віку. Проте й деяким дорослим ці вироби були до вподоби.

Ціни дуже демократичні, адже я не вважаю себе суперпрофесіоналом, однак роблю все з любов’ю. Вартість залежить від розміру та складності виробу. Найдешевша річ в асортименті коштує 15 грн, найдорожча – 80–100. Тепер матеріал подорожчав, і ціни на деякі вироби довелося підняти.

Незважаючи на мої захоплення рукоділлям і танцями, у майбутньому я планую стати ветеринаром, бо дуже люблю тварин. Але ні в якому разі не планую покидати жодне зі своїх хобі, адже вони дуже позитивно впливають на мене.

Іванна БОНДАРУК

p1g0K1qEgUI

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Злочинну групу, до складу якої входило двоє жінок, викрили на Закарпатті
13:51
У ФК «Минай» новий рекордсмен за кількістю проведених ігор за команду
13:27
На Закарпатті СБУ викрила доцента вишу, яка за хабарі допомагала «студентам» ухилятися від мобілізації
13:18
У Чопі затримали батька та сина, які викрали автомобіль у місцевого жителя
12:29
У Тячеві затримали водія, який скоїв смертельну ДТП та втік з місця події
12:02
На Закарпатті два підприємця вкрали газу на 33,5 млн грн
11:44
Всі новини