82929
16:15 19.052019

День в музеї: як в замку «Паланок» відзначали професійне свято. Фото

Життя 5368

Неприступна фортеця Паланок в суботу, 18 травня гостинно відкрила свої ворота для всіх охочих. І мова тут не про капітуляцію. Таким чином організатори свята вирішили відсвяткувати Міжнародний день музеїв і зробили вільним вхід в одну з туристичних перлин України.

В програму святкування ввійшли середньовічні забави та вже звичні для Закарпаття гастрономічні смаколики.  Також Мукачівський історичний музей презентував відвідувачам оновлену експозицію «Історія міста Мукачева», яку можна побачити у верхньому дворі замку. Варто зазначити, що концепція експозиції та її оформлення надзвичайно продумані та дають багато вичерпної інформації про історію міста над Латорицею. Першим присутніх на відкритті гостей привітав директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич:

– Радий вітати усіх гостей на такому заході. Ми дуже щасливі, що до Дня музею нам вдалось підготувати дві нові експозиції. Хочу висловити подяку всім співробітникам замку, які доклали зусиль, адже це потребувало значних зусиль: дизайн експонатів, залів, виготовлення табличок, рамок і решти всього, що наразі знаходиться тут, – зазначив він.

Наступним пунктом святкових заходів стало відкриття виставки з фондів музею «Різнобарвний колаж», яка включила в себе 35 робіт закарпатських митців.

– Різнобарвний колаж» – це погляд з різних, особливих ракурсів, це культура, це безмежна любов до рідного краю. Таке розмаїття думок, об’єднаних однією метою – показати те, чим живе Закарпаття, – таким вітальним словом відкрив виставку Анатолій Готько, науковий співробітник Мукачівського історичного музею.

Загалом програма святкувань тривала весь день і включала в себе театральні дійства, виступи фольклорних колективів та різноманітні квести.

Станіслав Шух

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті до 7 років ув’язнення засуджено водія, з вини якого в ДТП загинули двоє підлітків
15:08
На Закарпатті відбувся чемпіонат із бойових мистецтв, присвячений пам’яті загиблого поліцейського Василя Дрогомирецького
14:25
У Мукачеві відбувся ІІІ Весняний Кубок із блискавичних шахів 
14:04
Справа з кримінальним «присмаком»: кілька тайників «позбавили» власницю і авто, і безакцизних сигарет
14:02
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк
13:57
На Закарпатті судитимуть 12 членів злочинного угруповання: арештовано майно зловмисників на майже 20 мільйонів гривень
13:33
Упродовж трьох днів - 60 пожеж в екосистемах Закарпаття
13:29
62-річний житель Івано-Франківщини збирався переправити в Румунію свого 25-річного земляка
12:30
Закарпатські медики стажувались в Чеській Республіці
12:09
Комерційнна партія біодобавок на чверть мільйона гривень завозилась в Україну під виглядом особистих речей
11:47
Всі новини