Закарпатці з хворобами серця зможуть пройти сучасну діагностику
Сотні закарпатців, що мають хвороби серця, відтепер зможуть абсолютно безкоштовно пройти сучасне діагностичне обстеження – холтерівське моніторування.
Донедавна пацієнтам доводилось тижнями чекати на цю процедуру. Чотири старенькі реєстратори постійно виходили з ладу і не витримували навантаження. Якщо у 2017 році пройшли обстеження 229 пацієнтів закладу, то у 2018 – тільки 195. Тому нова сучасна система холтерівського моніторування та сім реєстраторів, які днями отримав Закарпатський обласний клінічний кардіологічний диспансер, дозволить обстежувати більшу кількість пацієнтів та виявляти небезпечні приховані патології серцево-судинної системи.
Нагадаємо, що обстеження триває протягом доби. На тілі пацієнта закріплюється датчики, які підключені до портативного реєстратора. Людина йде додому (або знаходиться в лікарні), веде звичайний спосіб життя, а маленький розумний прилад записує кардіограму. Якщо під час звичайної ЕКГ проводиться запис 40-50 ударів серця, то холтерівський метод моніторингу дозволяє реєструвати до ста тисяч ударів серця за добу! Така 24-годинна тривала безперервна реєстрація ЕКГ дозволяє більш ретельно і точно проаналізувати роботу серця, причини і час виникнення порушень та збоїв в його роботі. Після запису ЕКГ вся робота серця аналізується на комп’ютерному обладнання за допомоги спеціального програмного забезпечення. Причому показово, що до імпортного холтерівського устаткування програмне забезпечення розробляли саме українські фахівці.
Закупка обладнання для обласного клінічного кардіологічного диспансеру відбулася рамках реалізації ї субпроекту МОЗ України та Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області». Всі фахівці-медики, що працюватимуть з холтером вже пройшли навчання, а перші пацієнти – обстеження.
Довідка
Холтерівське моніторування – дає можливість діагностувати ті порушення, що неможливо виявити звичайною ЕКГ – порушення ритму, періоди зниження трофіки міокарду; виявити нічну гіпертензію, що є дуже небезпечною та сприяє розвиткові порушень коронарного кровообігу; виявити причину періодичного запаморочення та втрати свідомості.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися