Ужгороду потрібні вбиральні, а на крематорій попиту нема
Сьогодні в Ужгородській міській раді відбулося засідання створеної за розпорядженням міського голови Богдана Андріїва міжвідомчої комісії щодо визначення можливості будівництва крематорію та мережі громадських вбиралень на території обласного центру Закарпаття. Нагадаємо: з цих питань до Ужгородської міської ради надійшли петиції, які зібрали більше необхідних (250) голосів.
Головний архітектор міста на засіданні комісії Олег Боршовський наголосив, що громадські вбиральні потрібні, шкода, що наявні раніше продали за каденції міського голови Сергія Ратушняка, а відтак нові власники зробили на цих місцях зовсім інші об’єкти. Однак потрібно насамперед розробити концепцію та схему розміщення туалетів – які саме (стаціонарні, мобільні) і де розташовувати, скільки це коштуватиме, хто їх утримуватиме та обслуговуватиме, які будуть поточні витрати, етапність реалізації цієї ініціативи тощо. У ході обговорення звучала думка, яку теж вивчатимуть, про поєднання громадських вбиралень із автобусними зупинками, які встановлюють та оновлюють в Ужгороді. Напрацювання згодом внесуть на розгляд депутатів міської ради, повідомив «Карпатському об’єктиву» відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради.
На засіданні комісії розглянули і питання будівництва крематорію. Наразі вони існують біля українських міст із понад мільйоном населення, тому насамперед необхідно підготувати техніко-економічне обґрунтування, чи рентабельним буде такий об’єкт, яка потрібна потужність, скільки коштуватиме будівництво, якими будуть поточні витрати. Одне з ключових питань: існують чіткі вимоги державних будівельних норм щодо розміщення крематорію, дотримання захисних санітарних норм, а землі ні в Ужгороді, ні поруч із ним уже немає. Є також застереження, що така послуга, хоч і поширена в Європі та екологічно доцільна, може не мати особливого попиту на Закарпатті з огляду на традиції та релігійні погляди населення.
Напрацьовані матеріали щодо мережі громадських вбиралень та крематорію згодом ще раз винесуть на розгляд міжвідомчої комісії.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися