У Кам’яниці День села відзначили еко-просвітницьким, творчо-креативним квестом
Субота, 8 вересня, видалася для Кам’яниці активним та цікавим днем. Село святкувало свій день народження. Але святкування цього разу було нестандартним, адже розпочалося з проходження мешканцями (як дорослими, так і дітьми) екологічного квесту.
Відбувалося все на території ландшафтного заказника місцевого значення «Остра». Це місце обрали не випадково, адже саме тут реалізовує один зі своїх проектів громадська організація “Щасливі діти”. Основний меседж проекту – згуртування громади села довкола збереження природоохоронного об’єкту. Отже, з самого ранку, за допомогою сільською ради Кам’яниці, розпочалися приготування.
Учасники поділилися на три команди: “Еко-джура”, “Листок надії” та “Злата Гута”. А це – 45 жителів Кам’яниці та Гути. На старті всі дружно встановили інформаційний стенд про Остру. А потім кожна команда вирушила своїм маршрутом.
Під час квесту учасники долали труднощі, розгадували кросворди та загадки про Остру, виготовляли кошики з сміття, збирали шипшину, вивчали рослинний і тваринний світ урочища, виготовляли чарівні амулети, відвідали «Польовий ресторан» і намалювали пейзаж, який відкривається з урочища. А ще зустріли справжнього лісовика-чарівника. Він оселився на Острій. Щоб отримати ключі від скрині скарбів Острої командам довелося активно попрацювати.
«Це була квест-мандрівка добра. Ми підготували для учасників чимало завдань, спрямованих на підняття рівня екосвідомості і відповідального ставлення до ландшафтного заказника. Ацентували на негативних наслідках нищення природи і вказували на можливості кожного впливати на ситуацію. Під час одного із завдань учасники виготовляли лавиці з повалених деревцят, яким укоротили віку недобросовісні гості урочища. У такий спосіб команди перетворювали зло на добро. А ще діти робили природоохоронні таблички і вішали їх у місцях порушення природоохоронного законодавства», – зазначила організатор акції «Разом для Острої», керівниця проекту Людмила Сюзева.
За словами біолога, колекціонера рослин Віктора Ганущина, який очолив команду школярів « Еко-джура», дуже добре, що організатори активно залучають молодь до природоохоронної діяльності. «Діти наше майбутнє і важливо, щоб вони були екосвідомими і дбали про природу», – зазначив він.
Під час квесту команди ознайомилися з правилами поводження на території заказника з інформаційного буклета, до створення якого були залучені учасники екошколи.
В складі однієї з команд, яка перемогла, був заслужений природоохоронець України Анатолій Поляновський. Він понад 40 років пропрацював у сфері охорони навколишнього середовища Закарпатської ОДА і безпосередньо причетний до створення ландшафтного заказника Остра.
А перемогла цього разу – дружба, адже всі 45 учасників дуже старалися і команди фінішували практично одночасно. Тому нагороди і призи отримали усі.
«Громадська організація «Щасливі діти» дала громаді поштовх у напрямку екопросвітницької та природоохоронної діяльності на території ландшафтного заказника і зупинятися на цьому ми не збираємося. На часі – встановлення охороно-межових знаків по периметру Острої та розробка плану благоустрою території», – підсумувала голова села Кам’яниця Марія Коваль-Мазюта.
Нагадаємо, проект «Екоініціатива «Остра» – вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття» реалізовується у рамках «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.
Прес-служба ГО “Щасливі діти”
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися