Мер Львова поділився з ужгородцями успішними методами розвитку міста
Вчора, 2 серпня, в культурно-історичному центрі «Совине гніздо» провели дружній діалог «UrbanTalks Львів & Ужгород». Під час події реформатори міста Лева ділилися досвідом та розповідали про успішні методи просторового планування й інтегрованого розвитку, залучення мешканців до прийняття рішень та розвиток науки й ІТ.
Виконувач обов’язків міського голови Ужгорода Юрій Фартушок привітав гостей заходу від імені громади міста: «Сьогодні ми проводимо хороший захід, адже приймаємо у себе друзів з міста Лева, які вже зуміли добитися серйозних результатів. Я не побоюся сказати, що сьогодні Львів є одним з найкращих міст України. Ми, як влада Ужгорода, готові переймати те хороше, що ви готові нам порадити».
Крім того, Юрій Фартушок висловив сподівання на плідну та продуктивну співпрацю між Львовом та Ужгородом.
У свою чергу, Андрій Садовий, мер Львова розповів, що працює міським головою понад 12 років і за цей час змінилося декілька президентів, керівників уряду, декілька сотень міністрів: «Попри це, я ніколи не бачив, щоб хтось реально цікавився та переймався б проблематикою міста. Часто це формальний підхід і, нажаль, в нашій державі нема структури, яка б займалася містами, підтримувала їх та давала певну динаміку розвитку. Тому ми взяли на себе таку ініціативу – їздимо по різних містах України та започатковуємо дискусію в рамках «UrbanTalks», де розповідаємо про практики, які впроваджуємо у Львові: що вийшло, а що ні, порівнюємо з практиками, що використовують в інших містах світу».
Пан Андрій наголосив, що для того аби мати успіх в будь-якому місті України треба спрогнозувати «Яким це місто буде через 10, 20 чи 50 років» і мати якісну стратегію розвитку. Мер Львова розповідає, що звісно для цих цілей ви можете запросити відому професійну консалтингову компанію, яка зробить це все за вас.
«У таких випадках цей величезний пакет документів просто стоятиме на полиці, нікому не потрібний. У Львові ми зробили трохи інакше – взяли хороших радників і разом з ними декілька років писали програму, це була командна робота. За цей період ми спромоглися досягнути хороших результатів», – розповів посадовець.
Наразі у Львові в галузі ІТ працює 30 тисяч людей. Їх об’єднали разом з конкуруючого середовища та спрямували енергію на розвиток і розширення ринку. Зараз місто має 20 % росту в галузі ІТ в рік. Працівники цієї сфери мають середню заробітну плату у 2 тис дол і щороку вливають в економіку міста сотні мільйонів доларів.
Крім того, для розвитку міста важливим є залучення іноземних інвестицій, розбудова інфраструктури, доріг, комунікацій, мереж. Для цього Львів активно співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку, що дало можливість залучити найкращі компанії світу. Наразі ремонтом доріг у Львові займаються турки, а контроль здійснюють французи. В результаті такої співпраці місто отримує якість. Така динаміка розвиває й інші галузі: машинобудування, легку та харчову промисловості.
«Якщо ви хочете мати майбутнє, то повинні врахувати певні речі. Якщо 100 років тому був принцип «Є річка – є місто, нема річки – нема міста», то сьогодні правила інші: «Є летовище – є місто, нема летовища – нема міста». Тому дуже важливо розвивати аеропорт Ужгорода, щоб він став успішним», – зауважив Андрій Садовий.
Разом з тим, пан Андрій зізнався, що найкращий торт в Україні – «Ужгород» від Валентина Штефаньо і він є його улюбленим. А на розмови, що у Львові є кав’ярні, а в Ужгороді кава зауважив, що це як порівнювати автомобілі «БМВ» та «Мерседес» вони гідні та достойні один одного просто інша технологія приготування.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися