На Тячівщині 22 амбулаторії працюють без ліцензій
На сьогодні в районі надають медичні послуги населенню 73 заклади охорони здоров’я, серед яких 22 амбулаторії не мають ліцензій. Така ситуація склалася тому, що створений у 2012 році Центр первинної медико-санітарної допомоги, який повинен був централізовано подавати заявки, так і не запрацював.
Тож наразі відповідним наказом відділу охорони здоров’я зобов’язано керівників даних закладів подати документи на отримання ліцензій. Також невизначеною є ситуація із деякими закладами та наданням послуг у зв’язку із створенням в районі територіальних об’єднаних громад. Насамперед це стосується первинної і вторинної медико-санітарної допомоги та подальшого функціонування відповідних закладів такого типу.
Якщо з Тячівською громадою з приводу цього вдалося налагодити тісну співпрацю і взаємопорозуміння, то новоставорене відомство Вільховецької – принципово не йде на контакт з районним керівництвом.
В результаті, із субвенції, яку спрямовано з Держбюджету в громаду на надання вториннної медико санітарної допомоги у сумі 4 млн.грн. 500 тис, в районний бюджет повернуто лише 500 тис.грн. А це унеможливлює забезпечення населення району даним видом послуг, оскільки розмежування “первинки” та “вторинки” так і не відбулося. Їх продовжують надавати районні заклади, які з приводу цього недоотримують фінансування.
В той же час кошти є цільовими і можуть використовуватися лише за призначенням – в даному випадку на надання вторинної медико-санітарної допомоги населенню.
Окрім цього, на сьогодні відділ працює над питанням введення медичного страхування, покращенням матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, медикаментозного забезпечення тощо, інформує прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися