В Ужгороді детально розповіли про онлайн-медицину
Записатися до лікаря на прийом, перевірити наявність ліків у медзакладах чи аптеках, отримати рецепт на препарат — скоро це все можна буде зробити, не виходячи з дому за допомогою програми eHealth, яка об’єднає реєстри медичних закладів, лікарів та пацієнтів.
Відтепер лікарі первинної ланки зможуть реєструватися в системі та реєструвати декларації своїх пацієнтів. Цей етап розвитку eHealth дозволить впровадити перший із кроків реформи фінансування медицини – принцип «гроші ходять за пацієнтом».
Експерти проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я та професійних організацій спеціально приїхали на Закарпаття, аби навчити лікарів обласного центру роботі з eHealth. Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади міста почали ще минулого літа. Вже сьогодні до eHealth приєдналися 7 медичних установ Закарпатської області.
Представник проектного офісу від МОЗ, координатор напрямку роз’яснення eHealth Світлана Котляревська розповіла, що Ужгород – це вже шосте місто в Україні, де проводяться практично-роз’яснювальні семінари.
«Наша ціль – ознайомити регіони з eHealth – електронною системою реєстрації та ведення відносин лікаря та пацієнта. Вона складається з двох компонентів: Медичних інформаційних систем та Центрального компоненту. Усе це для того, щоб надалі лікарі легко нею користувалися. Для цього спочатку керівнику закладу охорони здоров’я потрібно зареєструватися у цій електронній системі. Відтак він вносить інформацію про лікарів закладу. Далі лікарі отримують на електронну пошту підтвердження, що їх внесли в цю систему. Після цього пацієнт самостійно обирає лікаря первинної ланки не залежно від місця своєї реєстрації. Для цього йому потрібно прийти у заклад і підписати декларацію з лікарем. З цього моменту інформація про пацієнта буде внесена до системи eHealth. Це перший крок. Тому що без якісних реєстрів ми не зможемо далі рухатися…»
Впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг, зазначила начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, Ольга Чемет:
«Закарпаттю, як і усій країні зокрема, дуже потрібна нова система, бо вона нарешті встановить чесні стосунки між лікарем і пацієнтом. Громадяни зможуть отримати якісну і безкоштовну медичну допомогу, а праця лікарів буде справедливо винагороджена. Зі свого боку ми готові виділити медичним закладам кошти на обладнання та забезпечення доступу до Інтернету».
Головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак розповіла, що підготовка до створення електронного реєстру пацієнтів велася давно.
«Електронні реєстри ми почали формувати ще цьогоріч на весні. Тим паче, що у нас є грантовий проект з ПРООН «Електронна черга». Це спеціальний електронний додаток для пацієнтів. Ми закупили для наших лікарів ноутбуки і вже пробуємо вводити в електронні реєстри пацієнтів, які уклали декларації з лікарями», – зазначила пані Тетяна.
За словами фахівців проектного офісу від МОЗ, крім реєстрації лікарів та декларацій пацієнтів, система eHealth уже упродовж цієї осені запропонує лікарям первинної ланки електронний інструмент підтримки програми «Доступні ліки», а пізніше – й інші кроки до створення єдиної електронної медичної картки кожного українця. Також у майбутньому деперсоніфіковані дані з системи можуть дозволити прогнозувати поширення захворювань та запобігати їм.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися