44207
17:38 7.112017

На Закарпатті 6 років живуть без програми протидії ВІЛ/СНІДу

Життя 3502

На Закарпатті з 2009 року відсутня обласна програма протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу. Зазвичай її затверджують на виконання загальнодержавної програми, яка почалася 2013 р. Нині цим опікується голова ОДА, а спеціалісти Інституту аналітики та адвокації відслідковують кошти, витрачені на протидію епідемії.

Закарпатська динаміка

Закарпаття і Донецьк  (без урахування АР Крим та м. Севастополь) єдині регіони, де заходи протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу не вписані до профільної чи комплексної програми.

  • Щоб запланувати фінансове забезпечення заходів за кошти міського бюджету спеціалісти СНІД-центру на початку року сформували заявку на рік. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – У заявці обсяг фінансування становить 730 тис. грн. А у серпні на виконання заходів Закарпатська обласна рада виділила 400 тис. грн.

На ці гроші планували закупити:

  • Тест-системи для скринінгу на ВІЛ
  • Тест-системи для верифікації ВІЛ

Це обладнання потрібне для діагностики вірусу на різних стадіях.

Закарпатська обл.

Тим не менше, на час коли аналітики запитували касові видатки, інформації про витрати не було. А в минулому році за цей період кошти на протидію вірусу не витрачали.

У 2016 і в 2017 рр. від прогнозованого затверджували половину грошей.  В обох випадках ця сума приблизно 400 тис грн.

  • Звичайно, що ми зацікавлені в обласній програмі протидії ВІЛ/СНІДу та фінансуванні. – говорить керівник відділу моніторингу і оцінки центру СНІДу Вікторія Білак-Лук’янчук. – Такий «план дій» потрібен області, але його немає з 2009 року. У новій загальнодержавні програмі є вимога, яка передбачає розробку і затвердження регіональних програм. Проект у нашій області розробили вчасно, але він не пройшов затвердження в облдержадміністрації.

Зараз фахівці Центру СНІДу уже проводять аналіз ефективності виконання заходів  з протидії ВІЛ-інфекції за період з 2009 по 2016 роки і  на основі цього готують підґрунтя для розробки проекту на 2019- 2023 роки.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках проекту у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Поліція Берегівщини викрила групу осіб, які організували канал для незаконного перетину військовозобов’язаними чоловіками державного кордону
14:42
На Закарпатті поліцейські виявили та притягнули до відповідальності майже 1600 водіїв, які керували транспортом у стані сп’яніння
14:30
Вилучені за митні правопорушення автівки, сучасна техніка та лісоматеріали - передані оборонцям України
14:21
Відбулося чергове засідання сесії Дубівської селищної ради
12:45
Закарпатські підприємства увійшли до рейтингу «Сумлінний платник податків – 2023»
12:26
Камера на кордонні на Закарпатті зафіксувала диких звірів
12:15
У Мукачеві завершилися громадські слухання проєкту нового автовокзалу
11:58
У Тячеві сьогодні прощатимуться із загиблим захисником
11:18
Дві пожежі в житловому секторі ліквідували в середу мукачівські рятувальники
10:53
На Закарпатті судитимуть групу зловмисників, які були затримані за розбійний напад на пенсіонерку
10:33
Всі новини