У столиці встановили меморіальну дошку знаменитому закарпатському єпископу
Бронзова меморіальна дошка єпископу Івану (Маргітич) встановлена на фасаді Миколаївського храму УГКЦ на Аскольдовій могилі. Її відкриття відбулося в вересні 2017 року.
Під барельєфним портретом єпископа наводяться його слова: «Збудую храм і знайдуть до нього стежку всі спраглі духовної сили…».
Іван Маргітич – єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. Народився в 1921 році в селі Боржавське на Закарпатті.
Ще в сільській школі став учасником «Пласту», а згодом – юнацтва ОУН. У роки навчання в Ужгородській духовній семінарії був арештований угорською владою з іншими молодими людьми за прагнення приєднати Закарпаття до незалежної України. Звільнений стараннями Мукачівського єпископа Іоанна (Стойки), повідомив портал Київ-фото.
У 1946 році закінчив семінарію, служив у Виноградові та Рахові. За відданість Греко-католицькій церкві Івана Маргітича переслідувала радянська влада: за релігійні переконання його садили в тюрми, гнали в табори. Однак Іван Маргітич не покидав своєї справи. Більше 30-ти років служив «в підпіллі». Проводив служби по всьому Закарпатті.
Також «в підпіллі» його висвятили на єпископа в 1987 році. Іван (Маргітич) виступав за єдність автономної Мукачівської греко-католицької єпархії з Українською Греко-Католицької Церкви. У 1990 році в рідному селі Боржавське разом з вірними починає будівництво храму, який був освячений на честь Покрова Божої Матері в липні 2002 року (зображення цього храму розміщено на меморіальній дошці). Наскільки дозволяло здоров’я, владика служив також, перебуваючи на пенсії.
Помер, як його називають, «народний єпископ» в 2003 році на 83-му році життя. Це сталося під час Літургії в селі Пилипець.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися