В Ужгороді масштабно відзначили Всеукраїнський день бібліотек. ФОТО
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Потушняка відзначила цей день напередодні цікавою програмою. Окрім традиційних виставок та презентацій на читачів чекало безліч приємних сюрпризів.
Утім цьогоріч гуляння не були такими гучними, як зазвичай, оскільки вони співпали з роковинами трагедії у Бабиному Яру.
«Протягом цілого дня у нас діє безкоштовний запис до бібліотеки та акція прощення гріхів нашим боржникам. І ми чекаємо кожного хто, винен нам книгу. Бити нікого не будемо, обіцяємо:), – розповідає бібліотекар, головний організатор та натхненник свята Євгенія Напуда. – Також у нас передбачена виставка Георгія Левадського «Веселий олівець». Буде також анонсовано календар знаменних і пам’ятних дат на 2018 рік. Крім того ввечері у нас відбудеться презентація книги «Молитва грішника» Василя Густі. Протягом дня у нас облаштовані спеціальні святкові фотозони. Кожен бажаючий може сфотографуватися, або ж зробити селфі на фоні книжкових полиць. До цього свята ми також підготували гучний квест для читачів. Сьогодні ми проводимо екскурсію по бібліотеці, відбулися офіційні урочистості у вітальній залі і кращі працівники року отримали свої нагороди».
Женя розповідає: аби затягнути людей у бібліотеку, тут розгортають бурхливу культурно-розважальну діяльність. Працівники бібліотеки постійно організовують різні заходи: швидкі побачення, вечорниці, рок-концерти, презентації тощо.
«Зараз я спостерігаю тенденцію до того, що люди починають все більше читати. Звичайно, якщо порівнювати Ужгород з іншими містами України, то у нас ситуація набагато гірша. У тому ж самому Львові на кожному кроці є книжкові магазини і весь час відбуваються різні літературні перформанси. В Ужгороді з цим поки що важко. І ужгородський читач не привчений до таких літературних подій. Але тим не менш зараз читання стало трендом, особливо серед молоді. У соцмережах створено безліч груп, де люди обмінюються думками про прочитані книжки. І це звісно відображається певним чином на нашій бібліотеці. Тож у художньому відділі літератури у нас завжди вирує життя», – розповідає Женя.
Нині українські бібліотеки потребують оновлення літератури, а також щоб змінювалися самі бібліотекарі. Вимога часу зараз така, що бібліотекар має освоювати новітні технології, основи менеджменту, піару, медіаграмотності.
«У нас є прекрасні приклади сільських бібліотек, – зазначає Женя. – У багатьох склалося стереотипне уявлення, що сільська бібліотека – це щось таке глухе. До прикладу, Нове Село, що на Виноградівщині – там пречудова завідуюча сільської бібліотеки, яка змогла згуртувати там усе село. Це якраз є показником того, що працівник підкорив аудиторію і завоював авторитет».
Дійсно, спостерігаючи бурхливу діяльність працівників Закарпатської обласної бібліотеки ім. Потушняка, розумієш, що від бібліотекаря залежить дуже багато. Кожного дня вони вдихають життя і вносять нові яскраві фарби у буденне відвідування бібліотеки.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися