На Іршавщині ростуть гриби-пістряки, але їх ніхто не збирає
На Закарпатті ростуть ранні весняні гриби-сморчки. Ці гриби не мають великого попиту, але декілька любителів цих дарів лісу знаходяться.
Ще є гриби-пістряки. Торік міжгірський журналіст Василь Пилипчинець написав матеріал, що жителі його рідного району ще і як полюють на ці лісові трофеї. І повертаються з хащі з набитими рюкзаками грибами, які ростуть на деревах і схожі на слоняче вухо. Потім вдома готують з них різні страви. Автор запевняв, що пістряки за смаковими якостями не гірші ніж боровики.
У моєму рідному селі Малий Раковець, що на Іршавщині,такі гриби теж ростуть у кількох місцях, але люди не збирають їх. Пахнуть, як слив’янки, тільки пістряки значно більші.
– Я пробував пістряки, гриб як гриб, правда, треба їх довго варити. Якщо присмачнити цибулею, сметаною, яйцями – то їсти можна. Але наші ліси родять усякі гриби: білі, підберезники, осикові та різні голубінки, сироїжки. Люди роблять запаси на зиму, є і до літа сушені, мариновані та заморожені, – розповів мені грибар з багатолітнім досвідом Петро Васильович.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися