Програма «Доступні ліки» на Закарпатті – 4 тисячі рецептів вже отоварені
Про це, під час брифінгу розповіли Ольга Чемет, начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, обласний терапевт, Іван Гуштан, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА та Юрій Циганін, заступник начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області.
Так, ще 1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки», згідно якої пацієнти мають можливість отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.
«Саме життя диктувало пріоритет для включення саме цих захворювань до державної програми, адже всі мають усвідомлювати, що хвороби серцево-судинної системи домінують у структурі як хворобливості всього дорослого населення, так і інвалідності та смертності. Якщо ми візьмемо до уваги протоколи лікування хвороб на серцево-судинні захворювання, то прийнята схема лікування у всьому світі має однаковий вигляд – визнані 4 групи пріоритетних препаратів, які є базисними при призначенні лікування. Всі ці препарати включенні в державну програму «Доступні ліки». Стосовно цукрового діабету ІІ типу, то це «лагідний мовчазний звір», який запускає всі ускладнення і хвороби серцево-судинної системи», – розповідає Ольга Чемет.
Тож, пані Ольга наголошує, що держава зробила всі умови для того, щоб населення могло адекватно та систематично лікуватися, головне, щоб громадяни були поінформованими та зробили крок для початку лікування.
Урядова програма «Доступні ліки» поширюється на 21 лікарський засіб, а український ринок медпрепаратів передбачає аж 157 торгових назв препаратів на які держава відшкодовуватиме кошти.
Зокрема, Ольга Чемет зазначає, що ряд медикаментів громадяни отримують безкоштовно, за 20-30 % платять чисто символічну плату, але є й такі ліки, за які пацієнт буде змушений заплатити більше.
Для того, щоб отримати необхідні препарати, хворий повинен звернутися до свого дільничного лікаря, пройти повний огляд та вже тоді, в разі потреби, лікар випише відповідний рецепт на спеціальному рецептурному бланку. Вже на місці, пацієнта поінформують в яку аптеку потрібно звернутися, адже не всі аптеки беруть участь програмі «Доступні ліки». Варто зазначити, що пацієнт може самостійно обрати – взяти безкоштовний препарат чи його аналог з іншою торговою назвою та доплатити певну суму коштів.
В свою чергу, Іван Гуштан, розповів, що для відшкодування лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» для області виділена субвенція з державного бюджету в розмірі близько 16 млн. грн. Відтак, визначено 18 розпорядників коштів, з якими будь-яка аптека може укласти договір, згідно якого й буде проводитись відшкодування за препарати, отоварені по рецептах, виписаних лікарями. Наразі, отоварено понад 4 тисячі рецептів, з аптеками укладено понад 95 договорів, а загалом до програми долучилося близько 200 аптек краю.
Важливим є й те, що у випадку, якщо потрібних ліків нема в обраній аптеці, то їх можна замовити та отримати через декілька днів або звернутися в будь-яку іншу аптеку, яка є учасником програми.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися