Закарпатські студенти з понад 30 спеціальностей зможуть вчитися в університетах Словаччини безкоштовно
В Ужгородському прес-клубі громадська організація «Словацько-Українське культурно-освітнє товариство» презентувала Європейську освітню програму “Free Student”.
Це перший масштабний проект безкоштовного навчання українських студентів в Словацькій республіці у рамках європейської освітньої програми «Free student», яка є найбільшим освітнім здобутком товариства. Особливістю програми є те, що вступні тестування та співбесіда відбудуться в Україні в обласних центрах та інших великих містах на українській мові, за участю представників словацьких вузів. В рамках проекту трьома провідними словацькими університетами – Katolicka Univerzita v Ruzomberku, Presovska Univerzita v Presove та Кошицькому технічному Університеті – через посередництво громадської організації «Словацько-українське культурно-освітнє товариство» буде надано квоту бюджетних (безкоштовних) місць з понад 30 спеціальностей на різних факультетах для українських студентів.
Детальніше про можливості для закарпатських студентів розповів Роман Фрич, голова громадської організації “Словацько-Українське освітньо-культурне товариство”, кандидат юридичних наук, доцент Ружомберзького католицького Університету. «Метою товариства є об’єднання культур і надання якомога більше інформації українцям про словаків і словакам про українців. Однією з наших програм є «Free student», яка дає можливість безкоштовного навчання для українських студентів у трьох державних вузах «Katolicka univerzita v Ruzomberku», «Presovska univerzita v Presove» та «Technicka univerzita v Kosiciach», що фінансується урядом Словаччини. До уваги абітурієнтів і технічні спеціальності, і філологічні напрямки, і туристичні. А також педагогіка. Дві основні переваги – це безкоштовність навчання та житло за зниженими цінами поблизу університетських корпусів», – каже Р. Фрич. Крім того, студенти поза навчанням мають можливість заробити додаткові кошти. Роботодавці радо приймають їх, оскільки за студентів соціальні внески сплачує замість них держава. Для працюючої молоді є і бонусна програма туристичних абонементів на лижі чи у басейни та спа.
Душан Ковач, кандидат наук, заступник декана із закордонної співпраці та зв’язків педагогічного факультету Ружомберзького католицького Університету детальніше розповів про можливості навчання саме на педагогічному факультеті. До потреб студентів – уся необхідна практична база для навчання, а також гуртожитки, центр безкоштовної психологічної допомоги тощо.
Як розповіли доповідачі, спеціальності можна комбінувати, наприклад, обирати одразу дві мови, або поєднувати обрану спеціальність з педагогічним фахом.
Відтак, вчити дітей за кордоном зможуть не лише заможні родини, а й середнього класу. Програма допомагає ще й з оформленням всіх необхідних документів, що економить витрати, а також супроводжує студентів протягом усього навчання.
Програма «Free student» передбачає:
- для учасників програми є можливість пройти мовні курси та отримати сертифікат;
- всім учасникам програми буде надано місця в гуртожитках поряд з університетами за пільговою вартістю; окрім того, для учасників програми також передбачена дотація на харчування;
- кращі студенти будуть отримувати стипендії в рамках національної стипендіальної програми, затвердженої урядом Словацької Республіки;
- важливим є те, що диплом словацьких державних університетів дійсний не тільки на території Євросоюзу, а й у США, Канаді, Австралії та Україні.
Богдан Тока, студент Кошицького технічного університету та минулорічний учасник програми «Free student» поділився враженнями від навчання у словацькому виші: «В Україні я закінчив бакалаврат юридичного факультету, а потім потрапив у програму «Free student». Найбільше вразило ставлення викладачів до студентів. Викладачі як друзі, немає жодної зверхності, вони допомагають, надають необхідну інформацію».
Мар’яна Білак, викладач кафедри англійської філології та методики викладання іноземних мов МДУ, член громадської організації «Словацько-Українське освітньо-культурне товариство» представник по Закарпатській області зауважила, що навчання за такою програмою хороша нагода для закарпатських студентів. Варто зазначити, що можливості програми передбачають не лише навчання у Словаччині після закінчення 11 класів. Також після 9-го класу є можливість вступити в гімназію чи отримати середню спеціальну освіту у профільних навчальних закладах цієї європейської країни, що у свою чергу дасть можливість продовжувати освіту на вищому рівні.
Для студентів, які отримали ступінь бакалавра в українському вузі, є можливість взяти участь у програмі з метою продовження навчання в словацькому університеті та здобуття ступеня магістра.
Презентаційна зустріч з майбутніми студентами та їх батьками за участю представників словацьких університетів, на якій можна більше дізнатись про навчання в Словаччині відбудеться:
м. Мукачево, 2 грудня 2016 року о 17-00 годині та 3 грудня 2016 року о 10-00 годині за адресою вулиця Духновича 93, конференц зал готельного комплексу «Інтурист».
м.Ужгород, 3 грудня 2016 року о 13-00 годині за адресою Набережна Незалежності 4, актовий зал Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка
Зареєструватись у програмі та уточнити будь-які деталі проекту можна на сайті:
www.free-student-slovakia.org
За детальною інформацією звертайтесь також за телефонами:
+421949658146
+380635478288
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися