
Краєзнавчий музей міста Перечин долучився до Дня вишиванки та відзначив Міжнародний день музеїв
Всесвітній день вишиванки. Це свято об’єднує українців у всьому світі в любові до своєї культури, традицій та національного одягу. Це свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. З огляду на російсько-українську війну, яка триває з 2014 року, свято стало нагодою актуалізувати національну ідентичність українців. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку. Відрадно, що в цих акціях беруть участь люди різних національностей, різних віросповідань та конфесій на різних континентах світу на знак підтримки України.

Цього року свято припало на 15 травня. На Закарпатті день видався холодним, дощовим, але це не стало перешкодою для дорослих та дітей одягнути вишиванку і показати ворогам, що ми, українці, – сильні, єдині, унікальні, які бережуть традиції предків і передають їх нащадкам.
Комунальний заклад «Краєзнавчий музей м.Перечин» також долучився до свята, проявивши фантазію та креативність. У дворику музею була оформлена етнофотозона «У вишиванці – вся Україна» та виставка «Вишивана Перечинщина», які діяли протягом двох днів.

– У цій виставці взяли участь дошкільні та шкільні заклади Перечинської територіальної громади, які представили вишивані рушники, притаманні нашому регіону, – розповіла кореспондентці «Карпатського об’єктива» директорка музею Оксана Вайда.
Відвідувачі з цікавістю розглядали вишиті вироби, фотографувалися та робили селфі на тлі фотозони, де була представлена велика лялька-мотанка та виготовлені елементи української вишивки атласними стрічками на металевих конструкціях.


Близько 11 години подвір’я закладу заполонили енергійні діти у різноманітних вишиванках. Вони взяли участь у флешмобі та руханці під українські пісні.
З нагоди Міжнародного дня музеїв 15-16 травня у закладі був День відкритих дверей. Вхід до музею та екскурсії були безкоштовні. Отож усі бажаючі мали можливість прийти до музею і ознайомитися із життям та побутом наших пращурів. Також працівниця закладу Наталія Сенченко провела дві відкриті тематичні екскурсії «Вишиванка – різновид історичної пам’яті» залами музею з акцентом на етнографічну спадщину краю та символіку вишитих елементів. Відвідувачі ознайомилися із експонатами декоративної вишивки, а також побачили народне вбрання початку ХХ століття із фондових колекцій музею.



Краєзнавчий музей до свого професійного свята провів дві віртуальні екскурсії: одну – Перечином, другу – римо-католицьким костелом святого Августина, який є сакральною родзинкою міста.
Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися