За скільки можна купити на Закарпатті різдвяний вінок
Традиція різдвяних вінків є дуже давньою, але колись у нас купити вінок було практично неможливо, оскільки він є символом Різдва, а не Нового року… За словами старожилів, у радянські часи їх у оселях встановлювали одиниці… Як правило, або привозили із-за кордону, або робили своїми руками. Наразі вінки стали практично невід’ємним атрибутом зимових свят… і не тільки для католиків. Купити їх можна як на ринках, так і в супермаркетах, мережевих магазинах, сувенірних крамницях, на спеціальних сайтах… або ж безпосередньо у майстринь, які виготовляють креативні авторські вироби.
Але скільки коштує різдвяний вінок? Які ціни у цьому році? Це і з’ясовував «Карпатський об’єктив».
2-7 тисяч за рукотворну красу
Почнемо з авторських вінків. Вони зазвичай виготовляються під індивідуальне замовлення і завжди цікаві… з особливими деталями. Майстриня з Ужгорода Вікторія Усенко займається різдвяним декором уже майже 6 років. Вінки у неї різних форм, із різних матеріалів і розраховані на замовників різних категорій платоспроможності.
«Кожен оцінює свої роботи, передусім включаючи затратні матеріали, власний рівень майстерності та час, витрачений на роботу. Дехто просить за вінок і 32 тисячі гривень. Я знаю таких умілиць. І люди охоче купують їхні вироби. Я керуюся ще й тим фактором, що населення збідніло, у державі війна і покупцям не завжди по кишені навіть найбільш необхідні речі. Тим не менше, авторська робота має цінуватися. Кому така річ здається занадто дорогою, може купити у магазині щось простеньке, або хай спробує зробити річ самотужки», – каже вона «Карпатському об’єктиву».
Майстриня продає вінки по 2-7 тисяч. Зізнається, що покупці є щороку.
«Вінок купується не на рік-два. Він може прослужити і десятиліття і не вийти з моди. Елементи декору для кожного виробу я виготовляю власними руками. Це – різні фігурки, кульки, сніжинки. Крім того, використовую штучну хвою і натуральні матеріали – шишки, горішки. Крім того, зараз у тренді різдвяні вінки із підсвіткою. Тож це – додаткові витрати. Багато хто хоче комплект – вінок на двері та адвент-вінок зі свічками на стіл. У середньому вартість такої композиції від 5 тисяч гривень. Загалом варіантів може бути багато, навіть бюджетних», – переконує вона.
Супермаркети, мережеві магазини, ринки
У супермаркетах та мережевих магазинах різдвяними вінками торгують ще з перших днів листопада. Вибір доволі великий, але візуальна краса – часто бажає кращого.
Ціни – від 180 гривень. Трохи гарніші і більші віночки – 300-500 гривень. У мультимаркетах найдешевший вінок вдалося знайти за 99 гривень. Є навіть без декору – за 59 гривень, сама основа зі штучної хвої. Між іншим, досить непоганий і бюджетний варіант, аби створити диво своїми руками, причепуривши його декором за смаком. Утім більшість віночків коштують так само від 300 гривень.
На ринках області різдвяну атрибутику продають також досить давно. Вибір теж доволі непоганий, але ціни – дуже різні. Ми побували на одному з ринків Хуста.
«У основі вінка в мене конструкція з лози. Крім того, є трохи штучної хвої, кульки, гірлянди, різні фігурки. Усі композиції роблю сама, – розповідає пані Олена. Каже, що вона з Велятина і до зимових свят підробляє, продаючи тематичні вироби. – Зараз дуже подорожчали матеріали. Якщо у минулому році просила за віночок 500 гривень, то нині в мене ціни вищі: 700-1200 гривень».
Поруч молода дівчина також продає різдвяні вінки. Розмаїття продукції в неї непогане.
«Товар у мене привозний. Віночки польські. Простенькі віддаю по 200, ажурні дерев’яні – по 300. За більші прошу 400. Якщо із підсвіткою – від 500 гривень», – наголошує вона.
Ще одна літна жінка торгує вінками з гілок кипарису, прикрашених стрічками та кульками. Переконує, хоч її продукція всього на один сезон, але декор можна зберігати роки.
«Це – не хвоя, вінок не осиплеться. Простоїть і 2 місяці. Перевага в тому, що все натуральне. Шишки, стрічки і кульки можна зняти і потім використати для чогось іншого. Ціни в мене невисокі – 250-300 гривень», – стверджує продавчиня. Святкову атрибутику вона також виготовляла своїми силами. Декор, запевняє, онучка замовляла через інтернет, бо так вигідніше, ніж купувати вдома.
Між іншим, на ринках можна знайти і досить цікаві віночки, адже багато з них зроблені місцевими майстринями і велика частина з них у єдиному примірнику.
Сувенірні крамниці
У таких магазинах нині є все, що тільки душа забажає. Від асортименту розходяться очі і хочеться жадібно хапати усе… якби ж не ціни…
Різдвяні вінки там досить якісні. Але й доволі дорогі. Ціни в середньому стартують від 800 гривень за простенькі. Але більшість – від 1400 гривень.
«Товар у нас весь новенький. Із Голландії та Польщі. Вінки штучні із сніговим напиленням без прикрас – у межах 500 гривень. Віночки із живої хвої у діаметрі 50 сантиметрів продаємо по 3500 гривень. Якщо без оздоби – 1200 гривень. Якщо декоровано тільки стрічками та шишками – 2060 гривень. Штучний багаторічний вінок із рясним декором з колекції «Зимова пудра» 5-12 тисяч. Нестандартні композиції можуть бути й 14-16 тисяч. Але маємо багато і дуже цікавих бюджетних варіантів. Є гарні вінки по 700-1200 гривень», – наголошує власниця однієї з сувенірних крамниць у Мукачеві пані Ілона.
У Виноградові у тематичних магазинах вдалося знайти й дешевші віночки – по 500-800 гривень.
«Товар у нас польський. Вибрати є з чого. Найдешевші вінки можна купити по 400 гривень. Є просто шикарний за 1300 (40 сантиметрів у діаметрі). Із натуральної хвої – 700-900. Із гірляндами – до 1200. Крім того, є комплекти для творчості, коли батьки з дитиною можуть зробити віночок із готових матеріалів своїми руками. Коштують такі комплекти 300-500 гривень», запевнила продавчиня пані Вероніка.
Продукція у відповідних закладах справді краща, ніж у супермаркетах, але й ціни дещо вищі.
Варто додати, що дехто надає перевагу онлайн-покупкам. Зараз це доволі зручно і досить оперативно. Товар приїжджає за 3-5 днів із будь-якого куточку держави. Оплатити його можна як передоплатою, так і після отримання на пошті. Отже, моніторимо оголошення. Можна знайти між ними і за 130 гривень, але є й по 2-3 тисячі. Більшість – 400-650 гривень. Тому де і як саме купувати святкову атрибутику – вирішувати кожному індивідуально.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися