Виставка живопису і скульптури талановитого подружжя з Ужгорода відкрилася у Хусті
Богдан Корж та Людмила Радько презентували персональну виставку робіт у Хустській міській картинній галереї. Відкрилася експозиція 4 грудня. На ній представлено більше 30 художніх та близько десятка скульптурних робіт.
Незважаючи на те, що пан Богдан народився і виріс у місті над Тисою, це – перша його виставка в Хусті. А загалом у доробку творчої родини більше двох десятків персональних виставок у різних куточках держави.
«Автори є митцями високого ґатунку, професійного рівня. Вони акумулюють життя у власному цікавому ключі і доносять до глядачів частки власних сердець. Богдан Корж працює у жанрі скульптурного портрету, медального мистецтва, скульптурі малих форм, садово-паркової скульптури. У Хусті його роботи прикрашають фасади першої школи, міської ради, районної лікарні. Людмила Радько-Корж відтворює світ у жанрах монументального мистецтва, працює з вітражами, графіті, станкової і книжкової графіки, живопису. Обоє були учасниками різних симпозіумів, колективних експозицій, пленерів як в Україні, так і за кордоном. Пані Людмила показує сильну і незалежну жінку, незламну, берегиню, матір, особистість. Її роботи несуть естетичний дух. Пан Богдан показує поєднання прекрасного з сильним, його скульптури є справді цінними. Приємно, що частина його доробку оздоблює наше місто!», – наголосила «Карпатському об’єктиву» начальниця управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради Ольга Шпірь.
Більше про творчість подружжя Корж розповів директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко.
«Неймовірно талановитий творчий тандем. Тішить, що митці презентують роботи в нас і, сподіваюся, не востаннє, – зазначив він. – Це подружжя об’єднує спільне навчання, спільна робота, однакова кількість персональних виставок, яких уже більше 20, а також багато іншого. Колись, ще студентами Львівського університету декоративно-прикладного мистецтва, пара зустрілася, почала спільно творити, жала життя двом дітям – сину і доньці. Живуть в Ужгороді. Відрадно, що реалізовують себе у різних стилях. Обоє – дуже цікаві автори. Ніколи не зупиняються на досягнутому, постійно розвиваються, вдосконалюються, прогресують. Із кожним роком створюють нові серії, беруться за нові тематики. У кожного своя лінія. І це – прекрасно!»
Голова художнього творчого об’єднання «Митець Верховини» Валерій Дьордяк зазначив що митці вміють показати у своїх роботах неймовірно цікаві сюжети, передати кольором та фактурою різні відтінки життя.
«Справді цікава виставка. Пана Богдана знаю ще зі студентських років. Із того часу підтримуємо тісні стосунки. Більше того, він є нашим земляком. Радий, що в такі важкі часи ця пара зробила таку масштабну експозицію. Неймовірний живопис пані Людмили вражає! Її роботи можна споглядати годинами і насолоджуватися глибиною її таланту. Вражений професійністю обох авторів. Між іншим, живопис і скульптура дуже гарно поєдналися у одній виставці. Усе вийшло неймовірно гармонійно, колоритно і захоплююче. У житті і в мистецтві подружжя доповнює одне одного і це – найпрекрасніше, що може бути. Здається, вони Богом дані одне одному!» – підкреслив пан Валерій.
Вітали Людмилу Радько та Богдана Коржа і гості з Виноградова.
«Вражена побаченим. Живописні роботи доповнюють скульптурні а скульптури – живопис, графіку. Цікава і насичена експозиція, справді є на що подивитись. Потужно і неймовірно!» – наголосила директорка галереї «Імпасто» Валентина Костьо».
Олена Кондратюк, подруга родини Корж із Ужгорода привітала пару з чудовою виставкою і побажала митцям подальшого натхнення та нових робіт.
«Відкриття експозиції – приємна подія. Мої куми продовжують добру закарпатську традицію творчих родин. Була ж сім’я Герц, сім’я Бровді і є сім’я Корж. Насправді коли в сім’ї двоє людей займаються творчістю – це чудово. Тож хочеться побажати моїм друзям і надалі не зупинятися, розуміти один одного, підтримувати і надихати», – зазначила вона.
Колекціонер Василь Деяк із Хуста не пропускає жодну виставку у міській картинній галереї. Він зауважив, що роботи митців просто неперевершені.
«Приємно, коли духовно багаті люди беруться відтворювати побачене. Така творчість завжди є особливою. Отримав задоволення від побаченого!», – підкреслив він.
Самі автори виставки подякували присутнім за те, що завітали на подію.
«Свої перші роботи я зробив іще навчаючись у школі. Вони були з пластиліну і каменю, – зазначив пан Богдан. – Шукав невеличкі камінчики і вирізав фігури. Наталія Герц мене наштовхнула вчитись у цьому напрямку, займатися творчістю. Закінчив спочатку училище, потім університет. Раніше для Хуста зробив декілька меморіальних дощок, серед яких Остапу Віцинському, Августину Волошину, Олександру Блесту і Олександру Маркушу. Остання, на жаль, таємниче зникла. Виставку планував давно, але вдалося втілити ідею в життя тільки зараз».
«У Хусті я не вперше. Тут ми одружилися і тут народилася наша донька, – запевнила пані Людмила. – Також перша локація на Закарпатті, куди привіз мене чоловік, була Долина нарцисів у Кірешах. Я рада, що ми тут нарешті відкрили виставку. Вона мала бути тут».
Діятиме експозиція протягом грудня.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися