174736
11:05 2.122024

Перечинській школі мистецтв – 60 років: ювілей відзначили урочистостями та святковим концертом

Життя 205

Перечинська школа мистецтв відзначила поважний ювілей – 60 років діяльності, хоча вона створена тільки три роки тому. Як це так? – запитаєте ви. Справа в тому, що три роки тому Дитяча музична школа Перечина після реорганізації стала Перечинською школою мистецтв, розширивши свою сферу діяльності.

З нагоди ювілею урочистості відбулися 28 листопада у великій глядацькій залі Центру культури і дозвілля Перечинської міської ради. Захід тривав майже чотири години. Протягом цього часу на сцені співали, грали, танцювали здобувачі мистецької освіти та випускники музичної школи. Подія зібрала учнів, випускників, викладачів, діячів мистецтв, представників органів місцевого самоврядування та друзів у єдиному творчому колі. Розповідали про історію закладу, творчі династії, людей, які стояли у витоків, педагогів, супроводжуючи історичними фото та відеокадрами.

Ведучими були випускниці школи – Тетяна Кречко та Олеся Рябінчак. Тетяна працює у школі, а Олеся здобуває вищу освіту і хоче стати актрисою.

Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх захисників та захисниць, які загинули у боях за територіальну цілісність України, її суверенітет та незалежність.

На свято завітало багато гостей з подарунками, сертифікатами, грамотами, подяками. Заклад отримав багато теплих слів, привітань, побажань, квітів, декілька нових музичних інструментів, зокрема рояль, гітару, маримбу.

Шість десятиліть музичної історії

Після закінчення Другої світової війни заняттями музики у селищі міського типу Перечин почали активно цікавитися дружини та доньки офіцерів. Можливість навчатися грі на фортепіано сім’ям надала можливість Фішер Луїза Томашівна, піаністка, яка відкрила двері свого будинку охочим займатися музикуванням. Саме вона, ця чудова жінка, яку пам’ятає багато перечинців, стоїть у витоків музичної освіти Перечинщини. Далі, на початку 50-х років у Перечині було відкрито філіал Ужгородської музичної школи. Нова віха творчого життя закладу розпочалась у вересні 1964 року, коли було відкрито самостійну Перечинську музичну школу. І першим її директором став заслужений працівник культури, відомий хормейстер Закарпаття, корифей педагогічної музичної справи Петро Сокач. На керівній посаді школи працював 12 років. Його заступником була піаністка за фахом Агата Савчинець. Наступником П.Сокача став Юрій Кадар, за фахом диригент-хоровик. Він керував декількома колективами школи: хором та оркестром. Заучем у Юрія Юрійовича довгий час залишалась Агата Степанівна. А потім ним став Андрій Гайналій, людина працьовита і добра. Був чудовим музикантом, акомпаніатором, легко імпровізував та добирав на слух. Він керував багатьма хоровими колективами, писав власні твори для баяну, які були надруковані. Заступником Андрія Васильовича певний час була Марія Трикур. А пізніше стала Тетяна Керецман, яка змінила А.Гайналія на посаді директора. Тетяна Іванівна керувала школою найдовше – понад 25 років. Вона була ученицею Луїзи Томашівни, викладачкою фортепіано, багато років поспіль керувала викладацьким вокальним ансамблем. Заучами при Тетяні Іванівні були і М.Трикур, Ю.Кадар, а потім стала Катерина Варга. Наступною керівницею школи стала Жанна Голеня-Янкович, концертмейстер, викладачка фортепіанного відділу. Вона керувала школою десять років і досі працює в ній викладачкою.

У 2021 році директором школи став Євгеній Кул. Під час керівництва Євгенія Севериновича відбулася реорганізація закладу – із Дитячої музичної школи в школу мистецтв. Було відкрито відділи хореографії, образотворчого, декоративно-ужиткового й театрального мистецтва.

У вересні 2024 року директоркою закладу стала викладачка вищої категорії Любов Попович, донька Катерини Варги. Вона протягом багатьох років працює в школі викладачем музично-теоретичного відділу. Нині також керує вокальним колективом «Промінчик» та викладає сольний спів.

За роки існування школу закінчило понад дві тисячі учнів. Дехто з них продовжив навчання в музичних закладах Закарпаття, України та за кордоном. Викладачам завжди вдавалося сіяти мистецьке зерно в душах своїх юних, допитливих учнів.

«Зроблено багато, та ще більшого можемо досягнути»

Зворушливим та емоційним був виступ директорки КЗ «Перечинська школа мистецтв» Любові Попович: «Ми зібралися тут, щоб відзначити надзвичайно важливу подію, яка є не просто датою в календарі, а символом нашої спільної історії, праці та досягнень. Сьогодні маю честь звертатися до вас, шановні присутні, не лише як директор, а і як випускниця цього навчального закладу. З великою гордістю хочу привітати нашу рідну школу з ювілеєм. 60 років тому в Перечині з’явився осередок творчості, що став домівкою для багатьох поколінь талановитих учнів та викладачів. Це не просто школа, а жива традиція, яка передається з покоління в покоління. Я щиро пишаюся бути її частинкою і відчуваю велику відповідальність за те, щоб ці стіни залишалися домом для творчих людей, натхнення і відкриттів. У цей нелегкий для нашої країни час ми тримаємо культурний фронт. Висловлюю щиру подяку нашим захисникам і захисницям, завдяки яким ми маємо можливість жити, навчати наших учнів та мріяти про майбутнє. Низький вам уклін.

Вітаю наших талановитих викладачів, теперішніх і тих, які колись тут працювали. Адже саме ви зробили цю школу тим місцем, яке ми так цінуємо. Дякуємо вам за вашу любов до справи, за невтомну працю та відданість. Кожен успіх наших учнів – це ваша перемога. Без вас наші мрії не стали б реальністю. Дякую нашим дорогим випускникам, які популяризують мистецтво в області, в Україні та за кордоном, за вашу активну участь у житті нашої школи навіть після закінчення. Пишаємося кожним з вас. Також хочу подякувати всім батькам, які все роблять для розвитку своїх дітей. Ваша підтримка безцінна для наших учнів та всієї школи. А вам, дорогі наші учні, бажаю сміливо йти вперед, продовжувати традиції нашого закладу, вірити у свої сили та не боятися демонструвати свій талант. Ви наше майбутнє і натхнення. Сьогодні ми не тільки святкуємо, а і усвідомлюємо, як багато вже зроблено і ще більше можемо досягнути».

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах