У Берегові виступив генеральний директор Агентства «Hungary Helps»
27 листопада у Берегові виступив генеральний директор Агентства «Hungary Helps» (Угорщина допомагає) Пейтер Ковач. Гість прибув у місто на запрошення Школи лідерства «Morus» та Греко-католицького центру ім. Елемира Ортутая. Зустріч ініціювали для того, щоб звернути увагу на важливість збереження християнських цінностей та глобальні гуманітарні проблеми, зокрема, переслідування християн.
Школа лідерства «Morus» – установа, яка націлена на молодих людей віком від 18 до 30 років, які хочуть розвивати свої лідерські якості на основі християнських цінностей. Учні розвиваються не лише професійно, а й духовно, при цьому важливу роль відіграє соціальна відповідальність та розбудова громади. «Такі заходи сприяють формуванню світогляду молоді, допомагають справлятися з викликами сучасного світу», – зазначив, вітаючи присутніх, керівник Греко-католицького центру ім. Елемира Ортутая, священник Іштван Мароші.
«Важливо, щоб молоді люди чули про проблеми всього світу і знаходили відповіді у дусі християнства, що можуть включити у своє повсякденне життя», – додав він. Наразі кожні пів року планують проводити по два виступи на Закарпатті, відкриті для всіх зацікавлених. Ці події служать і розбудові християнської спільноти, адже учасники зможуть поділитися своїми думками, досвідом у сприятливому середовищі.
Генеральний директор Агентства «Hungary Helps» Пейтер Ковач під час виступу розповів про глобальні виклики щодо переслідування християн, підкресливши, що 360 мільйонів людей у всьому світі переслідуються за віру, і щодня через це гине 14-15 християн. Він зазначив, що дискримінація та насильство особливо наявні в багатьох країнах Азії та Африки. Гість також пояснив історичне та релігійне підґрунтя переслідувань.
«Це одна з найбільших гуманітарних катастроф у світі», — сказав Пейтер Ковач. Він підкреслив, що Угорщина в рамках програми «Hungary Helps» відіграє значну роль у підтримці переслідуваних християн, надаючи гуманітарну допомогу та зміцнюючи їхні громади.
У своїй презентації він розповів про проєкти, реалізовані агентством у країнах Азії та Африки. За останні сім років організація реалізувала 350 програм у 55 країнах, подарувавши понад двом мільйонам людей надію на краще життя.
Менеджерка Школи лідерства Аніко Анталфі розповіла про мету діяльності установи, участь вихованців у церковному та громадському житті, сприяючи розбудові суспільства на християнських засадах. Три роки тому школа започаткувала стипендіальну програму, одна з учасниць якої, Жофія Мароші, вже активно працює, зокрема, над тим, аби розширити діяльність установи на Закарпатті. Подібні виступи раніше вже організували і в Трансільванії, у планах – продовження роботи в цьому напрямку.
Такі виступи знайомлять учасників не лише із актуальними соціальними та глобальними проблемами, але й із роллю християнського лідерства в цьому питанні. На думку організаторів, це особливо важливо, оскільки молодь потребує достовірних прикладів практичної реалізації християнських цінностей.
(DA/Kárpátalja hetilap)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися