170281
11:25 29.082024

На Закарпатті вшановують пам’ять загиблих захисників

Життя 2088

29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України. Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

У День пам’яті захисників по всій країні приспускають Державні Прапори на будівлях органів влади, державних підприємств, установ і організацій, обмежуються трансляції розважальних радіо- і телепрограм, відбуваються меморіальні заходи.

В обласному центрі Закарпаття заходи до Дня пам’яті загиблих захисників України відбулися вже традиційно на Пагорбі Слави. Взяли у них участь представники влади міста та області, дипломати, керівники правоохоронних та контролюючих структур, військовослужбовці, духовенство та громадськість краю. Після покладання квітів, присутні вшанували загиблих Героїв хвилиною мовчання, а хор “Кантус” виконав гімн України.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

Христина БІКЛЯН

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті нагадали про правила перетину кордону влітку: що потрібно знати мандрівникам
14:47
На Свалявщині до 7 років ув’язнення засуджено чоловіка за вбивство 17-річного юнака
14:26
У місті над Латорицею змагались понад 100 фехтувальників з 9 регіонів країни
14:10
Смертельна ДТП за участі мотоцикла на Тячівщині: один неповнолітній загинув, ще один — травмований
13:57
Вже цього тижня ФК «Ужгород» розпочне підготовку до сезону 2025/26
13:14
На Закарпатті підбили підсумки конкурсу малюнків та есе на тему угорських національних символів
12:52
Ужгород прийматиме зональні ігри футбольного Кубка регіонів-2025
12:27
Закарпатський угорський ліцей здійснив перший випуск вихованців
12:11
На Ужгородщині вогонь знищив покрівлю житлового будинку на площі 140 кв. м
11:47
Трьох юнаків затримали поблизу кордону зі Словаччиною
11:22
Всі новини
Головне