164428
12:33 19.062024

Ансамбль «Боржаварі» організував майстер-клас народного танцю

Життя 904

Аби долучитися до танцювального майстер-класу, молодь села Чома зібралася в місцевому Будинку культури.

Керівниця гуртка зі збереження народних традицій села Ангела Решко-Пап нашому виданню повідомила, що в заході беруть участь не лише місцеві діти, але і з сусіднього Бадалова.

«Я вважаю дуже важливим, щоб на таких зустрічах молоді люди знайомилися один з одним і розвивали стосунки, адже мета таких заходів, крім того, що учасники вивчають кроки угорських народних танців, вони також можуть зав’язувати дружні взаємини», – зазначила вона.

Музичний супровід забезпечував ансамбль «Боржаварі». Востаннє такий захід музиканти провели тут позаторік. Тоді – за підтримки ГО «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття», а тепер – Фонду ім. Шандора Чорі.

Голова ГО «Боржаварі – організація сприяння розвитку талановитої молоді та збереження мистецтва і народної творчості» та керівник ансамблю «Боржаварі» Шандор Ковач повідомив, що перший майстер-клас народного танцю вони організували у 2017 році і з того часу ось уже сім років проводять постійно такі заходи у різних селах. Водночас, за його словами, любов до таких подій розквітла ще раніше, адже в 2011 на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ щотижня протягом пів року проводили такий майстер-клас.

«Я, як учитель, знаю, що за допомогою чогось треба гуртувати колективи, учнів у школі, налагоджувати стосунки між дітьми з різних вулиць у селі. Тож я подумав, що їх треба до чогось залучити, і бачив у цьому гарний спосіб, що може принести результат», – зазначив Шандор Ковач.

«Танець поглиблює чи виявляє в дівчатах жіночність і грацію, а в хлопців — силу, привабливість. Адже чим граціозніше та чи інша людина вміла танцювати, тим більше авторитету вона мала в минулому – ми хотіли трохи на цьому наголосити», – додав він.

«Народний танець – це круто, він впливає і на формування особистості людини, крім того, відіграє велику роль у формуванні стосунків, згадаймо парні танці. Раніше хлопці за допомогою танцю показували дівчатам, хто вони, а дівчата відповідали обраному хлопцеві. Практично, саме це надихнуло нас почати щось робити, і оскільки ми музиканти, то спробували саме це. Зараз ми живемо у важкі часи, і повинні щось робити, аби мати сили продовжувати творити», – зазначив музикант.

Гурток зі збереження народних традицій села Чома регулярно бере участь у тренінгах для вдосконалення знань, під час яких дітей народним танцям навчають викладачі з Угорщини. часто на таких заняттях музичний супровід забезпечує ансамбль «Боржаварі».

Слід також зазначити, що у травні в Угорщині відбувся мистецький конкурс із близько тисячею учасників, до якого долучилися і закарпатські групи, зокрема, з сіл Чома, Оросі, Вари, а також із Хуста – танцювальний ансамбль «Тисаборжа», котрий виступив разом із музикантами «Боржаварі».

Після танцювального майстер-класу в Чомі ансамбль організував подібний захід і в Бене та Вари.

lexi/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах