155801
14:51 25.112023

Пам’ять жертв сталінських репресій ушанували і в Чопі

Життя 2776

У місті Чоп 23 листопада згадали про найбільшу за останні сто років трагедію закарпатських угорців. Місцева угорська громада цього дня традиційно зібралася біля меморіального знака, установленого Товариством угорської культури Закарпаття (КМКС) на міському кладовищі в 1990 році. Містяни вклонилися пам’яті 73 депортованих з населеного пункту чоловіків, 37 з яких уже ніколи не повернулися додому.

Очільниця Ужгородського районного та міського осередку ТУКЗ-КМКС, депутатка обласної ради Лівія Балог зазначила, що в ці дні в усіх містах і селах Закарпаття, де живуть угорці, відбуваються меморіальні заходи з ушанування пам’яті чоловіків, яких у 1944 році сталінський режим забрав на так звані триденні «маленькі роботи». Жертвами радянського терору стали кілька десятків тисяч угорців та німців краю.

– Треба пам’ятати свою історію, саме тому ми сьогодні зібралися на тихий меморіальний захід у вузькому колі. Нині угорська громада Закарпаття знову переживає важкі часи, дуже багато хто з нас перебуває в розлуці з рідними, близькими. На мою думку, дуже важливо пам’ятати, що в нашому краї вже були сильні вітри та буревії, але закарпатські угорці зуміли подолати всі випробування. Нехай це додає нам надії і сьогодні, – наголосила Лівія Балог.

За депортованих мешканців, відірваних від родин, прочитав молитву пастор Чопської реформатської громади Давід Бакша. А відтак попросив Божого благословення на закарпатців та втіхи для всіх тих, хто переживає горе й біль утрати.

Під час заходу, на якому присутні згадували про рідних і земляків, розкиданих по світу через події минулих років, виступив хор клубу пенсіонерів місцевого осередку ТУКЗ-КМКС. Особливо зворушливо прозвучали в його виконанні слова пісні «Розсипані перли»:

Хай ця пісня заговорить до розсипаних перлин,

До зірваного листя, що чіпляється за камінь,

Хай ця пісня заговорить до розсипаних зернин,

До осиротілих ягід винограду, залишених на лозі…

На завершення присутні поклали вінки та квіти до меморіального знака й запалили лампадки, а насамкінець заспівали національну молитву угорців.

Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті зранку бригади «швидкої» прийняли пологи у трьох породіль
17:50
Весняні переспіви птахів: на Закарпатті синички просять ціці
15:11
На кордоні з Угорщиною та Румунією закарпатські митники виявили «зайві» електроскутери та авто з хитромудрими сигаретними тайниками
14:06
«Карпати-ШВСМ» не зуміли покращити своє турнірне становище
13:53
Відбувся ужгородський міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
12:34
Директорка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провела зустріч у США із волонтерами
12:01
На Рахівщині провели повчальні лекції для школярів місцевих шкіл
11:37
На Закарпатті патрульні поліцейські спільно із прикордонниками виявили тютюнові вироби
10:49
У Міжгір’ї висадили сакури
10:25
Триває чемпіонат Ужгорода з Кіокушин БуДо карате WKB
09:45
Всі новини