153871
15:42 14.102023

У рамках програми «Караван культури» на Закарпаття завітала співачка Естер Карас із Угорщини

Життя 2043

У рамках програми «Караван культури – Закарпаття» наш край відвідала співачка Естер Карас та її ансамбль. Протягом 10-12 жовтня виконавиця виступила для дітей та дорослих у кількох населених пунктах області. 

Закарпатське турне групи розпочалося в Чопі, продовжилося в селах Велика Добронь і Гать, а завершилося у Яноші, неподалік Берегова.

Естер Карас стала відома публіці ще в дитячому віці, завдяки ролі у фільмі. Вона грала в театрі та на телебаченні, була членом дитячої студії Угорського радіо та виступала в радіо-виставах. Вже понад два десятки років акторка є членкинею Фонду «Лікарняні клоуни» і разом із командою регулярно відвідує хворих діток. Вже два десятки років вона також гастролює зі своїм вечором французького шансону «Padam» про Едіт Піаф. Окрім театральної роботи та виступів, займається музикою з дітьми дошкільного віку. А зі своїм попгуртом ESZTETT, заснованим у 2021 році, вони виступають у різних стилях попмузики: від рок-н-ролу та свінгу до балканських ритмів. 

Мета їхньої програми «Ігровий рок-н-ролл» — приносити радість і веселощі в життя дітей за допомогою музики. Голоси та музичні інструменти стають героями оповідань, а діти формують їхні  пригоди за власними ідеями. У програмі також дитячі пісні та вірші сучасних поетів, покладені на музику.

Під час концерту для дорослої публіки у двох локаціях ансамбль (Іштван Бата (гітара), Пейтер Вагнер-Пушкаш (фортепіано, акордеон) і Пал Сірмаї (ударні інструменти) виконав саундтреки до фільмів, шансони початку минулого століття. 

«На Закарпатті можна зустріти безкраї глибини і височини, незліченну кількість дитячих обіймів і дорослих сліз, посмішок і зітхань, повінь любові. Одного разу я спробую передати словами ці численні вируючі почуття», – резюмувала після виступів Естер Карас. «Частинка нашого серця залишиться  тут, і одного разу ми за нею повернемося», – зазначила виконавиця. За її словами митця, музика допомагає досягати тих куточків душі дітей і дорослих, куди важко дістатися словам, і вивільнює  почуття.

Заходи проєкту «Караван культури – Закарпаття» мають і благодійну мету. Зібрані у скриньках на локаціях кошти організатори направлять на допомогу дітям, які втратили рідних на війні.

 (lexi/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах