Ужгородці почали частіше хворіти гельмінтозом
Протягом І півріччя 2016 року клініко – діагностичними лабораторіями м. Ужгорода та мікробіологічною лабораторією Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський ОЛЦ МОЗ України» обстежено 29 798 осіб, із яких у 503 (1,7 %) виявлено паразитарні захворювання, повідомила “Карпатському об’єктиву”
лікар-паразитолог Ужгородська міськрайонної філії ДУ «ЗОЛЦ МОЗ України» Наталія ЛАБАТІЙ.
Структура паразитарних захворювань в м. Ужгороді: 158 випадків аскаридозу, 17 випадків трихоцефальозу (волосоголовці), 250 випадків ентеробіозу, 12 випадків гіменолепідозу (карликовий ціпяк), 66 випадків лямбліозу.
Загальна захворюваність дорослого населення м. Ужгорода паразитозами за І півріччя 2016 року становить 436,8 на 100 тис. населення, що у 1,7 разів перевищує захворюваність паразитозами по Закарпатській області. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року тенденція до зростання становить 2,1%.
За І півріччя 2016 року клініко – діагностичними лабораторіями м. Ужгорода та мікробіологічною лабораторією Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський ОЛЦ МОЗ України» обстежено 9 923 дітей на паразитарні збудники в т.ч. дітей загальноосвітніх закладів. Із числа обстежених дітей у 419 виявлено паразитарні захворювання, що становить 4,2 % на 100 обстежених осіб. Структура захворюваності на паразитози становить 138 випадків аскаридозу, 17 випадків трихоцефальозу (волосоголовці), 240 випадків ентеробіозу, 11 випадків лямбліозу, 12 випадків гіменолепідозу (карликовий ціпяк).
Так, загальна захворюваність паразитарними захворюваннями дитячого населення становить 2167,1 на 100 тис населення що в 1,6 разів перевищує загальну інфекційну захворюваність (без грипу та ГРВІ) та в 1,7 разів перевищує захворюваність паразитозами дитячого населення по Закарпатській області.
Особливо високі показники захворюваності гельмінтозами серед дітей до 14 років і значно перевищують інфекційну захворюваність серед дітей даного віку. Так, за І півріччя 2016 року із 3 026 організованих дітей виявлено 17 дітей з аскаридозом, 24 дитини з ентеробіозом та 2 дитини з гіменолепідозом. Викликає занепокоєння ріст такого контактного захворювання як гіменолепідоз, зокрема серед ромського дитячого населення. Виявлено 5 випадків гіменолепідозу у дітей, які навчаються в 3ОШ 1-11 ст. №13 та 2 випадки у вихованців ДДЗ №1 мікрорайону Радванка. Також зареєстровані 8 випадків гіменолепідозу серед неорганізованого ромського дитячого населення.
Високі показники захворюваності паразиторними хворобами дитячого населення насторожують, в т.ч. враховуючи про ряд факторів, які сприяють росту паразитозів.
А саме:
– недотримання правил особистої гігієни в т.ч. серед дітей загальноосвітніх закладів
– забруднення грунту, в т.ч. дитячих майданчиків, прибудинкових територій
та місць відпочинку яйцями паразитарних збудників, які виділяють тварини
Захворюваність на паразитози приводить у дітей до довготривалих ускладнень, а саме :
– до відсутності формування поствакцинального імунітету;
– до недостовірності результатів після проведення туберкулінової проби;
– до виникнення таких захворювань як бронхіальна астма, бронхопневмонія та гепатит;
– до ускладнення перебігу інфекційних хвороб, таких як туберкульоз, дизентерія;
– до зміни з боку нервової системи: дратівливість, головний біль, депресія, різке зниження пам’яті;
– до асфіксії (непрохідність верхніх дихальних шляхів), внаслідок проникнення аскарид у верхні дихальні шляхи;
– у вагітних личинки можуть проникати через плацентарний бар’єр, в результаті чого дитини може народитися з глистяною інвазією;
– до запалення в жовчному міхурі, жовчних шляхах та паренхімі печінки;
– до непрохідності кишечника.
Також, однією із причин високої паразитарної захворюваності серед дитячого населення є відсутність проведення суцільної дегельмінтизації в загальноосвітніх закладах м.Ужгорода. Так, суцільна дегельмінтизація дітей, яка проводилась протягом 2010-2014 років привела до зниження рівня інвазованості дитячого населення із 7,7 % на 100 обстежених осіб до 4,2 % на 100 обстежених осіб.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися