Вчителі Закарпаття зможуть використовувати VR для розвитку інтерактивних форм освіти
У рамках проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії», який реалізовує АРР “Закарпаття”спільно з партнерами Сату-Маре (Румунія), Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти передали комплекти окулярів доповненої реальності з програмним забезпеченням для вчителів та учнів.
За словами директора Агентства Володимира Феськова, це було одною з ключових ідей команди в рамках проєкту: зробити так, щоб вчителі через освітній хаб могли навчатись працювати з якісними інструментами, використовуючи відкрите та закрите освітнє програмне забезпечення, доступне через віртуальні магазини.
«Фактично, від сьогодні в Інституті наявне сучасне обладнання з високою бистродією, яке дозволить найближчі 5 років підтримувати «свіжий освітній контент», тренуватись на ньому та запроваджувати у своїх школах. А контент є ключовим. І саме роботу з ним повинні опанувати вчителі, створюючи нові інтерактивні та глибокопізнавальні продукти. Окуляри – це інструмент, який може придбати будь-яка школа, без контенту і знань вчителя – це просто пластик. Нам доводилось бачити як нікому непотрібні окуляри лежать на шкільних складах. Тому ми купували інструмент, який працюватиме з різним контентом, зокрема, освітнім україномовним”, – зазначив Володимир Феськов.
Також він додав, що цього всього б не було, якби депутати Закарпатської обласної ради, зокрема її керівництва та депутатів, що входять до наглядової ради Підприємства, не підтримали ідею фінансово, вклавши кошти у нові форми освіти.
«Тепер інша комунальна установа, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, зможе навчати вчителів Закарпаття вибудовувати свої інтерактивні віртуальні уроки, працювати з ними, формуючи цікаві та пізнавальні заняття. А ми, тим часом вже маємо потенційних партнерів з інших країн ЄС, оскільки питання інтерактивної освіти стало ще більш актуальним для українських дітей, багато з яких перебуває закордоном. Наразі є чимало напрацювань, як можна продовжити у майбутньому ідею проєкту VirtualLab», – розповів Володимир Феськов.
Своєю чергою, Ярослав Сивохоп зазначив, що у такий час, який є викликом для України, неабияк важливо міцно тримати освітній фронт та вдосконалювати навчальний процес.
«Завдяки цим окулярам віртуальної реальності, які наш заклад отримав сьогодні, ми матимемо можливість продовжувати працювати над розвитком інтерактивних форм освіти на Закарпатті. В умовах відсутності сучасного матеріального забезпечення шкіл, використовуючи аудіовізуальні засоби, компенсовуючи те, чого бракує в реальності, ми маємо всі шанси посилити ефективність освіти. Невдовзі розпочнемо роботу з вчителями області, щоб разом підвищити інтерес дітей до нових інтерактивних засобів освіти», – прокоментував Ярослав Сивохоп. До ініціативи долучилися депутати облради Володимир Чубірко (голова), Андрій Шекета (перший заступник), Михайло Кіш, Йосип Борто, Марія Сігетій, Андрій Андріїв, Микола Сличко, Федір Шандор та Василь Якубець.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися