Навчальний рік у школах Закарпаття рекомендують завершити до 1 липня
Навчальний рік 2022/2023 завершується. Ще один у переліку непростих. Ще один виклик, який освітяни та учні змогли подолати попри все.
Пікове завершення святкування останнього дзвоника на Закарпатті припадатиме на 2 та 7 червня. Близько 70% закладів освіти будуть закінчувати навчання саме в ці дні, розповіли під час брифінгу в пресцентрі Закарпатської ОВА.
Щоправда, є кілька закладів освіти, які завершать навчання 21 червня. Ідеться про Горінчівську, Холмківську, Солотвинську територіальні громади.
– Загалом освітній процес в області повинен завершитися до 1 липня. Усім треба мати виставлені оцінки для того, щоб перейти в новий навчальний рік. Цьогоріч у нас понад 9 тисяч випускників 11-го класу. 5 червня вони будуть складати НМТ. Бажаємо їм тільки успіхів, – наголосила директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА Мар’яна Марусинець.
Департамент освіти зробив аналітичний звіт про те, як минулоріч випускники склали НМТ на Закарпатті. Було 239 тих, хто набрав 200 балів, 49% випускників вступили до УжНУ. Для навчання обрали також Київський університет Шевченка, Київський політехнічний інститут, Національний авіаційний університет, Львівську політехніку чи університет Франка. До закордонних вузів вступили 10%.
– Цьогоріч більшість випускників, крім української мови та математики, обрали такий предмет, як історія України. Менше віддали перевагу іноземній мові, ще менше – фізиці та хімії. Тож бажаємо скласти НМТ краще, ніж минулорічні випускники. Цього року ми довели всім, що є незламними. Адже можемо навчатися в будь-яких ситуаціях, – зауважила Мар’яна Марусинець.
Що стосується літнього відпочинку учнівської молоді на Закарпатті, то минулоріч оздоровилися 4,5 тисячі дітей. Це не багато, оскільки в області близько 170 тисяч учнів.
– Мають бути організовані літні табори. І це не тільки про відпочинок, але й знання. Тому в нас працюватимуть і літні школи. Цьогоріч одна з них буде проводитися з математики та інформатики на базі Ужгородського наукового ліцею. А на базі КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «Падіюн» буде оздоровлення та відпочинок дітей 6–8-х класів. Насамперед ми надаємо пріоритет учням, батьки яких загинули, є інвалідами війни чи наразі захищають Україну. Під час першої зміни вже 5 червня 60 дітей поїдуть на 14 днів в «Арніку», будуть там відпочивати та навчатися. Загалом літні табори мають створюватися за рахунок громад. З такими проханнями та рекомендаціями ми звертаємося до їхнього керівництва. Також має бути організація обласних літніх шкіл, які відбудуться цьогоріч у Берегові й Хусті. Житимуть діти, швидше за все, у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ, у науковому ліцеї тощо. Сподіваємося, що такі школи будуть безкоштовними, – розповіла Мар’яна Марусинець.
Варто також зазначити, що недавно область отримала освітню субвенцію від держави в розмірі 17 мільйонів гривень на облаштування укриттів у школах.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися