У Батівській громаді планують створювати логістичні хаби
Повномасштабне вторгнення змусило територіальні громади шукати нові підходити залучення додаткових ресурсів для свого розвитку. Залучення інвестицій стало невід’ємною складовою в діяльності чи не кожної громади. У цьому процесі важливо правильно визначити пріоритети та спланувати роботу.
Батівська селищна територіальна громада Закарпатської області увійшла в число територіальних громад, які отримали підтримку експертів Програми «U-LEAD з Європою» у розробці інвестиційних паспортів. Наприкінці 2022 року цей стратегічний документ був розроблений для Батівської селищної ради. З початком 2023 року громада розпочала роботу в напрямках, які були визначені в документі.
«Участь нашої громади в ініціативі «U–LEAD з Європою» по розробці інвестиційних паспортів дала можливість розробити документ, який розкриє економічний потенціал Батівської територіальної громади. У теперішніх умовах важливо мати такий інструмент, який дозволить у майбутньому залучати нові інвестиції», – поділилася заступниця голови Батівської громади Габріелла Галамбош.
У 2021 році громада робила перші спроби самостійно розробити інвестиційний паспорт. Допомога експертів U-LEAD дозволила їм отримати необхідні знання та механізм для розробки ефективного документа по залученню інвестицій.
За словами Габріелли Галамбош, за підтримки експертів U-LEAD їм вдалося виокремити основні пріоритети розвитку Батівської територіальної громади. Основним напрямком, який громада прагне розвивати, стала логістика та виробництво, зокрема створення логістичних хабів. Окрім цього в громаді планують розвивати рекреаційні можливості та сільське господарство, не відкидають й можливість створення індустріальних парків.
«Ми готові працювати над пропозиціями від приватного сектору щодо залучення потенційних інвесторів до роботи з складськими приміщеннями. Провівши аналіз ресурсів, нам вдалося дізнатися, що володіємо непоганим ресурсом у цьому напрямку. Деякі об’єкти перебувають у приватній власності, але ми можемо спільно працювати над їх ремонтом, реконструкцією та подальшим залученням інвестицій», – наголосила Габріелла Галамбош.
На території громади вже діють комплекси, які працюють у сфері логістики. В умовах війни для Батівської громади розвиток логістичних хабів в пріоритеті. Для цього фахівці Батівської селищної ради розробляють проєкти та працюють над популяризацією своїх об’єктів.
У селищі Батьово діє вузлова залізнична станція, існує хороше транспортне сполучення, дорога міжнародного значення М-25, а на території громади, у селі Горонглаб функціонує контрольний пункт пропуску на кордоні Угорщиною. Станція Батьово – потужній залізничний вузол у західному регіоні України, має вагоме стратегічне значення та з’єднує з європейськими країнами, забезпечує пасажирське та вантажне перевезення.
Громада активно веде роботу над отриманням 3-го погодження від Мінінфраструктури для створення виробничо-перевантажувального комплексу на території громади.
«Логістичний хаб одна із інвестиційних пропозицій, яка в нас у пріоритеті. Ми намагаємося використати наявний потенціал у першу чергу, тому активно працюємо у цьому напрямку. У нашому випадку інвестор більше звертає увагу не так на якесь приміщення, як на конкретну земельну ділянку. В інвестиційному паспорті такі земельні ділянки ми пропонуємо, оскільки кількість готових для експлуатації складських приміщень не велика. Виробничо-перевантажувальні комплекси, логістичні хаби ідеально вписуються в цю концепцію», – зазначають у громаді.
Також у громаді працюють над запрошенням релокованого бізнесу. Для цього передбачена підтримка у пошуку житла для працівників та інша допомога.
«Батівська територіальна громада має якісні передумови для залучення інвестицій. У громаді прогресивна, прозора та дієва місцева влада, ефективна система надання адміністративних послуг, є розуміння пріоритетів розвитку, добре розвинута інфраструктурна база та наявні вільні земельні ділянки, які можуть виділити бізнесу. Інвестиційний паспорт – це один із інструментів залучення інвестицій, які громада розробила за підтримки U–LEAD, але знаю, що Батівська громада на цьому не планує зупинятися, а ми готові й надалі її підтримувати на шляху розбудови громади дружньої до бізнесу», – підкреслив керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Закарпатській області Микола Сюсько.
Зазначимо, що Батівська територіальна громада це прикордонна громада, в якій проживає більше 12 тис. жителів. До її складу входить 9 населених пунктів. Громада має вигідне географічне розташування, оскільки розташована у межах 5-го міжнародного «Критського коридору» та знаходиться в недалекій відстані від кордону з Угорщиною, Румунією, Польщею та Словаччиною.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися