Парамедик з Києва провів у Мукачеві вишкіл з тактичної медицини. Фото
Як накласти джгут та правильно перевірити дихання. Військовий медик із позивним «Орест», представник волонтерського руху « Support Azov» активіст одного з азовських рухів «Центурія», приїхав до Мукачева з Києва, аби розказати та показати, як надавати людині першу медичну допомогу.
Поки чоловік не виконує бойові завдання та не знаходиться на службі, такого року корисні івенти, часто проводить у Києві та Київській області. Також, розповідає, вдалося реалізувати такі вишкіли в Одесі, Білій Церкві та Черкаси. До Мукачева зі своїми побратимами «Орест» приїхав на запрошення.
«Для мене будь-які подібні заняття для молоді чи дорослих – вклад у майбутнє нашої держави, нашої нації. Дуже хочеться, аби діти розвивались у правильному напрямку, особливо зараз, в такі нелегкі часи»,- каже військовий.
«Орест» додає, що для мукачівців підготував демонстрацію базових медичних навичок. Серед них алгоритм – MARCH, завдяки якому визначають пріоритети і порядок дій в наданні допомоги пораненому. Алгоритм MARCH розшифровується, як: M( Massive bleeding) – масивна кровотеча. Це перше, що навчають будь-якого бійця і під силу зрозуміти навіть тим, хто не пов’язаний ні з військовою службою, ні з медициною.
Медик, зазначив, що для пораненого головну роль грає – час. Адже втрата півтори чи двох літрів крові може бути критичною. А ще розповідає, що зазвичай, коли когось ранять, безпосередньо на полі бою, то туди наш підступний ворог кидає усі свої сили, аби вбити й тих, хто прийшов рятувати. Тому працювати доводиться дуже швидко і надавати медичну допомогу в більшості – лежачи.
«Я був готовий до різного – пневмоторакс, кровотеча, ампутація, але от як допомогти людині з відкритим переломом, цього нас явно не навчали. Та якось довелося викручуватися. Найважче, особисто для мене, було проводити евакуацію. Бо я сам людина невелика, але необхідно було витягувати поранених набагато важчих за мене»,- розповідає чоловік.
Військовий медик допомагав пораненим та проводив їх евакуацію у Київській області, Запоріжжі, Херсоні та Бахмуті.
Відповідаючи на питання присутніх, як визначає, кого варто рятувати на полі бою, наводить приклад, з власного досвіду, що навіть отримавши дуже важкі травми – є шанс вижити. Медик зазначає, що в більшості вважав поранення у шию смертельними та повірив у диво, коли його однокласника поранило відразу у шию, корінь язика та голову, а той вижив.
Поєднавши теорію, практику та власний досвід медику вдалося провести корисний вишкіл з тактичної медицини.
Навчання проходили на території спортзалу «Кельт», що в перші дні війни став потужним гуманітарним штабом для допомоги ВПО.
Ірина Грабко
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися