Будинок соціального захисту дітей ім. святого Михайла відвідали логопеди
На базі Будинку соціального захисту дітей ім. святого Михайла, що в селі Ратівці на Ужгородщині, функціонують чотири дитячі будинки сімейного типу, в яких родини разом із власними виховують сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Родини Югасів (2008), Вербоцьких (2009), Пасторницьких (2018) та Башані (2021) учергове отримали допомогу з Угорщини.
– Ідеться про сиріт та дітей з важкою долею, які потрапляють до нас з дуже складним минулим і мають подолати різноманітні проблеми. Ми намагаємося надати їм для цього всебічну допомогу. Бачимо, що важке минуле впливає на всі сфери їхнього життя. Зокрема вони мають труднощі з навчанням. Зараз ми намагаємося визначити, у кого більші, у кого менші проблеми. Ми дуже вдячні за візит фахівців, які допоможуть нашим вихованцям, – повідомив Пейтер Біров, волонтер закладу, поки ми чекали на приїзд гостей із Угорщини.
Будинок соціального захисту дітей відвідали реабілітолог, логопед Крістіна Деткіне Ґітлар та логопед, викладач дитячого розвитку Вікторія Сілваші. Вони розповіли, що приїхати в Ратівці, поспілкуватися з дітьми, оцінити їхні знання та визначити, як допомогти їм у розвитку. Запросила спеціалістів голова Спілки багатодітних родин Угорщини Каталін Кардошне Дюрко. Тож фахівчині у свій вільний час приїхали в наш край і привезли з собою спеціальні засоби. Вони склали дводенний графік перевірки дітей відповідно до віку.
– Спілка багатодітних сімей Угорщини зв’язалася з ратівецьким Будинком соціального захисту дітей і з’ясувала його потреби. На прохання закладу приїхали два логопеди. Вони встановлюють дефекти мови, рівень розвитку дітей, щоб допомогти тим, які мають певні проблеми. Користуючись нагодою, хочемо подякувати за їхню професійну підтримку, – розповіла голова Ужгородського районного осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Лівія Балог.
– Три місяці тому ми були на Закарпатті вже вдруге. Було дуже приємно знайти тут друзів. А дружба означає й те, що в разі потреби за можливості ми привозимо допомогу. І коли вчергове приїздимо, завжди знаходимо причину навідатися знову. Це дуже приємно! – зазначила очільниця Спілки багатодітних родин Угорщини Каталін Кардошне Дюрко.
– У рамках благодійної акції, яка проводилася минулої осені, у грудні ми вже були на Закарпатті, привезли інструменти й ноутбуки в музичні школи та подарунки малозабезпеченим багатодітним сім’ям напередодні Різдва. Подорож була чудовою в усіх сенсах, цікавою та вражаючою, тоді саме тривав період постійних відключень електроенергії. За таких обставин приїзд виявився настільки гарним, утворився настільки сильний взаємозв’язок із місцевою громадою, що ми одразу зрозуміли: будемо продовжувати цю справу і ще повернемося! Тепер випала нагода для цього. Нам удалося знайти двох логопедів, які допоможуть у роботі реабілітаційного центру ратівецького Будинку соціального захисту дітей, для цього вони перебуватимуть тут кілька днів. Це ще один пункт взаємозв’язку, і тепер ми розуміємо, що маємо приїхати знову, адже знайшли напрями співпраці, аби продовжувати допомагати місцевій громаді плекати нашу культуру, традиції, – повідомила заступниця держсекретаря з питань вищої освіти Міністерства культури та інновацій Угорщини Вероніка Варга-Баюс.
Про результати дводенної роботи фахівців розповіла директорка Центру медико-соціальної реабілітації ім. святого Михайла Мелінда Ветровська. За її словами, 12 дітям віком від 5 до 14 років були встановлені діагнози. Для вчителів та вихователів склали рекомендації, як займатися з кожною дитиною, якими методами, кому потрібні окремі заняття з логопедом. У когось із дітей труднощі з читанням, у когось – з рахуванням, але є й такі 4-річні малюки, у яких складнощі з вивченням кольорів. Для кожного вихованця склали рекомендації щодо напрямів розвитку.
Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися