В Ужгороді говорили про епідситуацію та перебіг вакцинальної кампанії
У вівторок, 28 лютого, у пресцентрі Закарпатської ОВА відбувся брифінг щодо загальної епідемічної ситуації та перебігу вакцинальної кампанії в Закарпатській області.
Нагадаємо, Україна досі залишається в переліку країн, де через низький рівень охоплення щепленнями зберігається ризик спалаху поліомієліту. Тож наш край неодноразово відвідував Реймонд Данколі, координатор з реагування на спалах поліомієліту в Україні від Бюро ВООЗ.
Приїхав він і нині, аби розповісти про результати своєї роботи щодо боротьби з розповсюдженням цього захворювання.
– За цей рік, відколи в Україні були зареєстровані перші випадки поліомієліту, відбулося безліч успіхів і ми багато чого навчилися. На жаль, спалах поліомієліту збігся з початком повномасштабної війни. Ці дві трагедії мають великий вплив на життя людей в Україні. Але ми мусимо визнати, що наша тісна співпраця з Департаментом охорони здоров’я Закарпатської ОВА та Закарпатським обласним центром МОЗ України призвела до значних успіхів у подоланні цієї хвороби. Останній випадок поліомієліту був зареєстрований в Україні у січні 2022. Тобто вже більше року тому. Для цього ми провели низку заходів. Усе разом призвело до того, що епідемнагляд став більш чутливим і рівень вакцинації також збільшився. Коли ми говоримо про вакцинокеровані захворювання потрібно розуміти тісну взаємодію між зростанням захворюваності та рівнем вакцинації. Коли піднімається рівень вакцинації, то можливість спалаху захворювання є доволі низькою. Ми ще не закрили спалах поліомієліту в Україні, але рівень вакцинації від цієї хвороби зростає, – розповів Реймонд Данколі.
У свою чергу Анатолій Пшеничний, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА, підтвердив що за підсумками 2022 року рівень охоплення вакцинацією від поліомієліту дітей до року становив 74,4%. Це не ідеальний показник, але найкращий за останні три роки.
Варто знати, що поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, яке може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів і навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно – через відсутність узагалі будь-яких ознак хвороби.
Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація.
Принагідно під час брифінгу Михайло Поляк – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради, розповів про загальну епідемічну ситуацію в області, особливо що стосується коронавірусу. За його словами кількість хворих стрімко зростає. Якщо на початку лютого за тиждень було госпіталізовано 66 пацієнтів, то вже в кінці минулого – 154. На кисневій підтримці 72 пацієнти.
Серед пацієнтів, які потребують госпіталізації, це особи за 65 років, які не були вакциновані. Наразі найвищі показники захворювання на COVID-19 в Ужгородському районі.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися