У Хусті відзначили річницю початку Угорської революції. ФОТО, ВІДЕО
У неділю, 13 березня, угорці міста над Тисою відзначали 168-річницю початку революції 1848-1849 років, яку називають «весною народів».
З нагоди свята у Хусті пройшли урочистості, які розділили і гості з інших куточків Закарпаття та Угорщини, і священики, і угорська спільнота, яка наразі нараховує в місті майже 1200 осіб.
Почалося зібрання зі звітних зборів КМКС, які провів голова Хустського осередку Товариства угорської культури Закарпаття Йосип Козьма.
-Маємо чимало вагомих здобутків протягом останнього часу. По-перше, представники нашої партії потрапили до числа депутатів міської ради, по-друге вдалося багато в чому допомогти загальноосвітній школі з угорською мовою навчання, організувати учням кілька цікавих поїздок до Будапешта, де вони змогли, між іншим, вдало виступили. На перспективу в нас теж доволі сміливі плани, – підкреслив пан Йосип.
Відтак до присутніх звернувся Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Сабо Янош.
-Події 1848 року мали доленосне значення як для Угорщини, так і для земель сучасного Закарпаття, адже під час народних повстань було проведено докорінні перетворення соціально-політичного устрою, створено демократичну державу. І хоча революція й закінчилась поразкою, але її дух змінив народ. Угорці самоутвердилися як нація, повірили у власні сили і поклали початок майбутнім реформам. Тому початок першої в Європі революції ми щороку відзначаємо, як свято національного масштабу, – наголосив пан Янош.
Також консул зачитав вітальну листівку від прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
Вітали учасників зібрання і регіональний представник країн Тисянського басейну Йосип Шоні, і гість із Будапешта Роберт Гецман, і настоятель римо-католицького костелу Анни отець Олександр Сулінчак, і пастор Єлизаветинського костелу Лойош Йовзан, а також начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Василь Мочарник.
Під час святкування виступаючі згадали і про полеглих героїв національно-визвольного руху, і обговорили ряд спільних українсько-угорських проектів, що стосуються, передусім, підтримки місцевої школи та роботи з молоддю, і акцентували увагу учасників дійства на збереженні народних традицій угорської етнічної групи на території Закарпаття.
А цікавими концертними номерами розважали присутніх на урочистостях талановиті діти, зокрема, народний зразковий колектив «Цімборики» під керівництвом Наталії Шимші, вихованці угорської групи ДНЗ №2 «Сонечко» та учні ЗОШ І-ІІ ст. з угорською мовою навчання.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися