10691
08:47 21.072016

Дев’ятеро закарпатців стали носіями небезпечного захворювання

Життя 1904

fb3d6c386a32ee5ee87bef2fa8594b34За 6 місяців цього року в області зареєстровано 9 хворих іксодовим кліщовим бореліозом (хворобою Лайма), що приблизно на тому ж рівні, що і минулого року. Торік за аналогічний період року було зареєстровано 10 хворих, повідомляє zakarpattya.net.ua.

Дослідження матеріалу від людей (сироваток крові) на бореліоз у області проводяться в лабораторії особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», а також в деяких приватних лабораторіях. Дослідження проводяться методом імуноферментного аналізу (ІФА), виявляються антитіла до збудників бореліозу.

Також в лабораторії ОНІ ­­– єдиній лабораторії в області, що атестована на проведення досліджень на особливо небезпечні інфекції, впроваджений сучасний молекулярно-генетичний метод виявлення ДНК збудників інфекцій у переносниках кліщових інфекцій – іксодових кліщах з використанням полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).

З початку року методом ПЛР в лабораторії ОНІ було досліджено 32 кліщі, зняті з людей, та 75 екземплярів кліщів, зібраних з природних об’єктів та знятих зі свійських і домашніх тварин. Дослідження проводились з метою виявлення ДНК збудників таких кліщових інфекцій, як іксодовий кліщовий бореліоз, гранулоцитарний анаплазмоз людини та моноцитарний ерліхіоз людини.

Всього з початку року було проведено 129 досліджень методом ПЛР. Виявлені позитивні результати. Серед кліщів, знятих з людей, інфікованими збудниками іксодового кліщового бореліозу (хвороби Лайма) виявлено 8 екземплярів.

Дослідження кліщів з об’єктів навколишнього середовища виявили позитивні результати у 3 пробах, з них у 2 пробах була виявлена ДНК збудника гранулоцитарного анаплазмозу людини, а в 1 пробі – мікст-інфекція: ДНК анаплазм та борелій. Загалом інфікованими збудником хвороби Лайма виявились 9 проб кліщів (19,1%), збудником анаплазмозу – 3 проби (7,3%).

Довідка

Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз є інфекційним захворюванням, збудником якого є спірохети — Боррель. Передається хвороба допомогою укусу зараженого спірохетами кліща і вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру. У зв’язку з тим, що специфіка поширення хвороби Лайма має деяку схожість з поширенням іншого страшного захворювання — кліщового енцефаліту, зустрічаються випадки змішаної інфекції.

За своїм географічним поширенню хвороба Лайма досить обширна і зустрічається практично скрізь.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах