Закарпатець заробляє розвагою, вартість якої 10 гривень
На східцях біля пам’ятника Кротону в Білках, що на Іршавщині, сидить молодий чоловік, тримаючи в руках невелику дерев’яну палку, до якої прикріплена мотузка. Одягнутий у світлі джинси та червону футболку в білу смужку. Перед ним на дерев’яній підставці лежить пляшка з-під шампанського. Позаду – дві картонки: на одній написано: «Спроба поставить бутилку 10 грн.», на другій – «Виграш 50 грн.».
Закарпатець заробляє розвагою, яку бачив у Києві
Це привертає мою увагу. Знайомлюся з господарем десятигривневої розваги.
-Голодняк Іван Володимирович. Живу в сусідньому селі Великий Раковець, – каже офіційно.
У цей момент до нас підходить молодик з телефоном біля вуха. Прочитавши інформацію на картонках, питає чоловіка: «А ти можеш?».
Іван ствердно киває головою. Взявши до рук палку з мотузкою, за першої спроби потрапляє кільцем на горловину пляшки, робить декілька рухів – і пляшка стоїть на підставці. Перехожий нічого не сказавши і не проявивши жодних емоцій, пішов у бік генделика, продовжуючи розмову по телефону.
-Від кого перейняли цю розвагу і як давно пропагуєте її? – цікавлюся.
-Років 5 чи 6 тому був на заробітках у Києві. Одного недільного дня проходив Хрещатиком, на тому місці, де проводять «Карооке на майдані», стояли хлопці з бутилкою. Умова – поставити бутилку на дошку. Виграш – пляшка шампанського. Я зробив три спроби, але безуспішно. Як приїхав додому, то зробив таку штуку і почав тренуватися. Тренувався більше тижня. У мене нічого не получалося. Але я наполегливий. Згодом ставив пляшку з першої спроби. Два роки тому почав їздити на фестивалі, празники, де багато людей, і пропонувати таку розвагу.
-Хто цікавиться нею?
-Переважна більшість – підлітки, хоча цікавляться і дорослі чоловіки. Днись десятка – невеликі гроші, але у людини з’являється азарт, бо можна виграти у п’ять разів більше. Зранку протягом півтори години четверо виграло. Люди прийшли на празник (того дня, 12 липня, у Білках відзначали престольний празник. – примітка автора), спробували – і в них получилося. Щасливі пішли далі.
Іван додає, що головна умова розваги – поставити пляшки на підставку, аби вона стояла. Скільки простоїть – неважливо, бодай секунду. Пробувати можна доти, поки пляшка не впаде на землю. Дехто вовтузиться з нею і п’ять хвилин.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися