https://rx.ua
24800
09:43 3.022017

В Ужгороді відбулось зібрання Асоціації міст України

Життя 1874

Вперше в новому, 2017, році зібрання Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ) та Регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування за участю міських, селищних, сільських голів та голови обласної ради відбулося сьогодні в Ужгородській міській раді.

P3560066

Основною темою засідання, ведення якого модерував виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Іван Ревтій, визначили «Лобіювання найнеобхідніших законопроектів децентралізаційної реформи».

Голова Закарпатського регіонального відділення АМУ, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв у вітальному слові колегам відзначив, що Асоціація міст України – це дієвий механізм, який суттєво сприяє донесенню до Верховної Ради, Кабінету Міністрів інформації «з низів». Про потреби територіальних громад, за її напрацюваннями, пропозиціями, баченням із керівниками місцевого самоврядування ведуть постійний предметний діалог і Президент України Петро Порошенко, і прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс у своєму виступі наголосив, що добровільне об’єднання територіальних громад – лише одна з ланок реформи децентралізації, від нього залежить лише 30% успіху цієї реформи. Найважливіше, щоб нові об’єднані громади були справді самодостатніми, насамперед у фінансовому плані, необхідно, щоб вони не чекали, дадуть чи не дадуть дотацію, могли здійснювати всі повноваження, потрібні для розвитку. Саме на це повинні бути спрямовані зараз усі зусилля. На жаль, ключові закони, зокрема, щодо місцевого самоврядування, наразі не прийнято. Закарпатська обласна рада підписала угоди з Полтавською, Львівською, Чернівецькою облрадами, тож намагаються спільно формувати єдину думку, гуртом відстоювати інтереси місцевих органів влади. «На жаль, нам треба виборювати цінності, які були задекларовані щодо децентралізації. Необхідно отримувати повноваження, які природно мати на місцевому рівні, хоча не треба нічого придумувати, маємо яскраві приклади, як усе працює в Німеччині, інших країнах Європи», – підкреслив Михайло Рівіс.

На засіданні також передали представникам населених пунктів Почесні відзнаки у багатьох номінаціях за підсумками роботи об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та тих, хто найактивніше створював їх у 2016 році. Зокрема, відзначили міських (сільських) голів – лідерів ОТГ 2016 року, сільських старост, управлінців, освітян, медичних працівників, комунальників, громадських активістів, депутатів тощо, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба мерії.

Короткі підсумки 2016 року підбив також Тячівський міський голова, де вже діє ОТГ, голова Палати об’єднаних територіальних громад України при АМУ Іван Ковач. Він наголосив, що дуже важливо всім об’єднаним громадам напрацювати перспективні стратегії розвитку, комплексно бачити, як і куди рухатися. Без цього, у тому числі, складно отримати грантові кошти. Також підняв питання необхідності перерозподілу податків на користь місцевих громад, скажімо, крім акцизу, доцільно було б спрямувати до місцевих бюджетів відрахування з податку на прибуток підприємств. Акцентував і на проблемі невизначеності в законодавчих актах, яка породжує конфлікти між органами державної влади і місцевого самоврядування.

Підсумував зроблене торік і консультант із правових питань Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша. Він зазначив важливість того, що у 2016-му почалися секторальні галузеві зміни, скажімо, в медицині, освіті, що теж має привести до децентралізаційних перетворень. «На Закарпатті поки мало створено громад, але вони якісні, спроможні за показниками. Багато сільських голів та старост кажуть, що населені пункти десятки років не отримувати таких коштів, як зараз», – сказав Олег Лукша.

На зібранні виступив і один із голів ОТГ Житомирщини, член правління АМУ, міський голова Баранівки Анатолій Душко, який зараз відпочиває на Закарпатті. Поділився досвідом своєї роботи, наголосив, що на його думку, якісні зміни в Україні відбудуться саме завдяки сильним місцевим громадам.

Міський голова Хуста Володимир Кащук відзначив, що за його баченням цей рік буде дуже непростим, адже фінансові ресурси у порівнянні з минулим роком через зміни до державного бюджету для місцевих бюджетів значно зменшено.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв повідомив, що через перекладення на міський бюджет необхідності фінансувати комунальні послуги для освіти, медицини, виплату зарплат непедагогічним працівникам навчальних закладів, утримання ПТУ Ужгород має додатково витратити близько 200 мільйонів гривень, тоді як ці кошти могли б піти на інфраструктурні проекти, ремонт доріг, будівель, шкіл тощо.

Згодом до роботи долучився депутат Верховної Ради України Валерій Пацкан, він із особливою увагою поставився до питання законодавчих змін, які гостро потребують органи місцевого самоврядування.

Обговоривши ситуацію на місцях, члени сьогоднішнього засідання РВ АМУ прийняли звернення від міських, селищних і сільських голів – учасників зборів Закарпатського відділення Асоціації міст України та Регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування до народних депутатів України з проханням підтримати законопроекти, які спроможні позитивно вплинути на подальший хід децентралізаційної реформи.

Зокрема, йдеться про законопроекти №2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування»; №5520 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів»; №4742 «Про внесення змін щодо статусу старости села, селища»; №4772 «Про внесення змін щодо добровільного приєднання територіальних громад»; №4110 «Про внесення змін щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів».

P3560070

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне