https://rx.ua
118857
13:37 20.092021

Наповнений традиціями «Берчені-фест» провели в Ужгородському замку

Життя 3127

Ось уже вчетверте в стінах Ужгородського замку організували масштабний «Берчені-фест», присвячений пам’яті графа Міклоша Берчені, головного графа повіту Унг, та його дружини Крістіни Чакі. Організатором заходу традиційно стала громадська організація «Про культура субкарпатіка», мета якої – зберігати та відтворювати традиції Закарпаття, не забуваючи при цьому пов’язаних із нашим краєм видатних особистостей, які назавжди закарбувалися на сторінках історії.

Перед урочистим відкриттям фестивалю гості поклали вінки до погруддя графа Міклоша Берчені та Крістіни Чакі, які розташовані у внутрішньому дворику Ужгородського замку. Після чого й стартувало святкування на встановленій на території замку сцені.

Тож розпочали фестивальне дійство з історичної подорожі у далекий 1696 рік, коли граф Міклош Берчені дав обіцянку з року в рік влаштовувати пишні гуляння на честь своєї коханої дружини Крістіни Чакі. Тож, як елемент театралізованого дійства, на сцену вийшла пара Міклоша Берчені та Крістіни Чакі в історичних костюмах своєї епохи та закликала гостей разом святкувати.

Варто зазначити, що першою дружиною Міклоша Берчені була представниця відомої дворянської родини Другетів – Крістіна Другет, яка народила йому трьох дітей. Після її смерті граф узяв шлюб із не менш достойною кандидатурою – донькою державного судді Крістіною Чакі. Саме за їхнього володарювання Ужгородський замок досягнув свого розквіту, вони перетворили фортецю на помпезний графський палац із вишуканими меблями та витворами мистецтва.

Слова вітання для присутніх пролунали від голови ГО «Про культура субкарпатіка», президента Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ільдико Орос: «Цим заходом ми вшановуємо пам’ять графа Міклоша Берчені та його дружини Крістіни Чакі, намагаємося відтворити дух тієї епохи, в якій вони жили. Ми згадуємо видатну людину, не тільки графа, а й найкращого друга князя Ференца Ракоці ІІ, який до кінця був йому відданий у нелегкій боротьбі. Саме про Міклоша Берчені можна сказати, що він приніс новий культурний виток до комітату Унг. Тож запрошую вас щороку зустрічатися тут та разом згадувати своє минуле, адже хто його не має, не може будувати й майбутнє».

Арон Чех, провідний консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, у свою чергу, зауважив, що відзначення «Берчені-фесту» дає змогу тим, хто не знав певні історичні моменти минулого свого краю, познайомитися з ними й поринути у світ графів та князів. Саме в стінах Ужгородського замку відбулося весілля графа Берчені та Крістіни Чакі кілька століть тому.

Із короткою промовою до присутніх звернулася й Лівія Балог, голова осередку ГО «ТУКЗ – КМКС» Ужгородського району, депутатка Закарпатської обласної ради.

«Повернення величної пам’яті про Міклоша Берчені в стінах Ужгородського замку розпочалося у 2012 році, коли за ініціативи ГО «ТУКЗ – КМКС» на внутрішньому подвір’ї встановили погруддя видатного графа, а згодом і його дружини. Пізніше ГО «Про культура субкарпатіка» взяла на себе почесну місію відродити пам’ять про Міклоша Берчені шляхом проведення такого колоритного фестивалю. Це чудова нагода поринути у минуле історичних постатей, які назавжди залишаться частиною нашого краю», – зазначила Лівія Балог.

У рамках фестивалю на території замку влаштували чимало розваг –  численні ятки майстринь, де дітки малювали на склі, робили ляльки, в’язали, плели браслети з бісеру та шкіри й багато іншого. Народна музика і танці, ярмарок та смачні страви дали можливість відпочити як великим, так і малим. Завершальним акордом фестивалю став виступ угорcького гурту «Honeybeast» та показ театру вогню «Fire Life».

Вікторія КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне