107928
15:42 13.112020

77 млн на закупівлю кисню та ефективність карантину вихідного дня: про ситуацію із COVID-19 на Закарпатті

Життя 8605

Кабінет міністрів до 30 листопада запровадив в Україні карантин вихідного дня. У суботу і неділю не працюватимуть ТРЦ, спортзали, салони краси, заклади культури, магазини промтоварів, обмежать роботу барів, кафе та ресторанів. 

Протиепідемічні заходи, які стосуються помаранчевої зони, відтепер діятимуть по всій Україні та на Закарпатті зокрема. Таким чином уряд намагається стримати поширення пандемії коронавірусу. 

Про це нині під час брифінгу в Закарпатській ОДА повідомили: обласний епідеміолог Вікторія Тимчик, новопризначений директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолiй Пшеничний та Олег Коцюба, заступник очільника краю.

За словами спікерів, загалом ситуація в області із COVID-19 невтішна. Тільки за останню добу, на Закарпатті в 362 осіб підтверджено коронавірус методом ПЛР. 7 людей померло. Лідирують за кількістю захворілих: міста Ужгород та Мукачево, Виноградівський та Берегівський райони. За вчорашній день в області здійснено рекордну кількість тестувань методом ПЛР – 1902 дослідження.

– Новою постановою Уряду, більше не передбачене зонування та розрахунок показників захворювання. Утім, все рівно ми продовжуємо їх моніторити, – зазначила обласний епідеміолог Вікторія Тимчик. – Я вважаю, що запровадження карантину вихідного дня, у разі його дотримання, може стати ефективним методом профілактики  поширення коронавірусної хвороби. Найчастіше на вихідні людина відвідує розважальні заходи в закритих приміщеннях, де не дотримуються маскового режиму, дистанції. Ми мали не один приклад поширення інфекції в таких місцях. Якщо карантинні вимоги будуть дотримані,  то стабілізація має бути, ми перервемо ланцюг передачі захворювання.

За словами заступника голови Закарпатської ОДА Олега Коцюби, закарпатські підприємці, які будуть порушувати карантин вихідного дня  будуть оштрафовані. 

– Будуть здійснюватися заходи контролю. Люди всі поінформовані, профілактичне порушення  карантинних норм тягне за собою наслідки. Будуть штрафувати. Відповідне право надано поліції та органам самоврядування, – заявив Олег Коцюба. 

Що стосується завантаженості лікарняних ліжок, то по області цей показник становить 69%. В Ужгороді – 94%. 

Варто зазначити, що Закарпатська область отримала субвенцію у розмірі 77 мільйонів 360 тисяч гривень для проведення закупівель медичного кисню. Ці кошти призначені для 16 медичних закладів, які надають допомогу хворим  на COVID-19. Керівники цих медзакладів проводять роботу із закупівлі медичного кисню (стаціонарного та мобільного).

Наразі системами подачі кисню забезпечено  618 лікарняних ліжок, до кінця місяця планують додатково обладнати ще 253.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах