Бережімо первоцвіти!
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області звертається до всіх краян і закликає не зривати, не купувати ранньовесняні червонокнижні види рослин та бережно ставитись до природи рідного краю.
На території нашої області зростають Шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, еритроній собачий зуб (кандик), білоцвіт літній та сон Шерфеля. Ці перші весняні квіти такі гарні, такі ніжні і в той же час дуже вразливі. Адже за дуже короткий період часу вони мають вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин. А рослина, в якої зірвали квітку, вже не зможе дати насіння і продовжити рід. Ранньовесняні першоцвіти вологих лісів не витримують сухого повітря в наших оселях і швидко в’януть. То ж задумаймось чи варто зривати їх та ще й оберемками?
Тож нагадуємо, що згідно постанови Кабінету Міністрів України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра становить:
– підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного) — 62 грн.;
– білоцвіта весняного — 62 грн.;
– шафрана Гейфеля — 62 грн.;
– білоцвіта літнього — 49 грн.;
– сон Шерфеля — 37 грн.
– еритроній собачий зуб — 37 грн.
Відповідно до ст. 88-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу.
За погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян від 340 до 510 гривень з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до 850 гривень з конфіскацією незаконно добутого.
Статтею 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” визначено, що незаконно добуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації. Одержані від їх реалізації доходи спрямовуються в місцеві фонди охорони навколишнього середовища.
Відповідно до доручення Державної екологічної інспекції України розроблено комплексний план заходів, створено робочі групи. До перевірок та рейдів державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області залучатимуть представників Національної поліції, лісової охорони, представників органів виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням видів рослин занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, громадських організацій та громадських інспекторів з охорони довкілля, інформує ДЕІ Закарпаття.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися