В Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилась виставка живописних робіт «Зимовий настрій»
На виставці 10 митців з різних куточків Закарпаття представили понад 40 робіт. Серед авторів Антон Секереш, Іван Кіндрат, Аркадій Мухомедʼянов, Мирослав Голянич, Людмила Курта-Стегун, Вероніка Бороннікова.
Василь Коцан, директор музею, відзначив, що експозиція виставки передає атмосферу новорічно-різдвяного періоду. Через художній образ зимового пейзажу митці показують красу нашого краю. Експоновані полотна навіюють спогади про дитинство, рідне село, батьківську хату. Тематика багатьох робіт просякнута елементами народного побуту. Це і перевозка сіна з оборогу, і заготівля дров, і прибирання снігу біля хат, і набирання води в річці. Присутня на виставці й різдвяна тематика. Святкового настрою додають роботи Людмили Курти-Стегун, мальовані склі. Яскравим акцентом є робота «Коляда» В. Бороннікової, а також твір «Ангел» Марини Чопей, який композиційно гармоніює з керамічними виробами Тетяни Левляс.
Організатором виставки є Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури, співробітники якого підтримують тісні контакти з народними майстрами, митцями нашого краю. Завдяки їх тісній співпраці, за підтримки музею останніми роками було організовано чимало культурно-мистецьких проектів. Про організацію даної виставки, про творчість її учасників розповідала Наталія Стегура, завідувачка народного етнографічного музею Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури.
Враженнями від виставки, професійною характеристикою митців ділився Василь Вовчок, голова живописної секції Закарпатського осередку Національної спілки художників України. Він, зокрема наголосив на важливості художників у відтворені на полотні й донесенні до людей краси земної природи.
Про власну творчість, її особливості та плани на майбутнє розповідали учасники виставки – Людмила Курта-Стегун, Вероніка Бороннікова, Аркадій Мухомедʼянов.
Усіх бажаючих ознайомитись з творчістю митців запрошуємо до музею. Виставка триватиме впродовж трьох тижнів.
Закарпатський музей народної архітектури та побуту
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися