95998
12:01 8.122019

Як запобігти харчовим отруєнням при проведенні урочистих подій у побуті

Життя 10085

Харчові отруєння – захворювання, які виникають після споживання їжі, забрудненої мікроорганізмами або їхніми токсинами. Найчастіше спалахи харчових отруєнь виникають при проведенні масових заходів, унаслідок недотримання правил особистої гігієни, порушень технології приготування страв та правил їх зберігання.

Серед основних причин спалахів харчових отруєнь, зафіксованих протягом дев’яти місяців 2019 року,  –  виявлення збудника сальмонельозу в харчових продуктах та готових стравах.

Для довідок

Сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання, збудником якого є патогенні мікроорганізми – сальмонели.

Відомо понад 2200 типів сальмонел, з яких близько 100 – патогенні для людини. Ця недуга передається переважно харчовим шляхом, менше контактно-побутовим та водним шляхамиОсновним джерелом інфекції є сільськогосподарські тварини (велика рогата худоба, свині, качки, гуси, кури), гризуни, а також людина. Факторами розповсюдження сальмонел, як правило, є продукти тваринного походження. Найчастіше захворювання виникає при споживанні інфікованих м’яса і м’ясних продуктів, яєць, особливо коли додаються в різні страви сирими (наприклад, в домашній майонез, соус, крем, пудинг).

Інфікування продуктів харчування відбувається при контакті сирих та готових продуктів, під час їх зберігання та транспортування, при використанні спільного кухонного приладдя. Інкубаційний період сальмонельозу може тривати від декількох годин до двох днів. Захворювання починається гостро з підвищення температури і наростання ознак інтоксикації.

Після перенесеного сальмонельозу, незалежно від його форми, деякі хворі продовжують виділяти збудника (бактеріоносійство) до місяця. Якщо бактеріоносійство затягується на термін понад три місяці, його визнають хронічним.

Щоб запобігти захворюванню на сальмонельоз, необхідно виконувати певні правила:

– сирі продукти тваринного походження слід відразу після покупки покласти в холодильник і зберігати їх окремо;

– яйця перед вживанням слід ретельно вимити. Чим свіжіше яйце, тим менше ймовірність розмноження в ньому сальмонел;

– приготовлену теплу страву з сирих яєць (наприклад, соус), необхідно вжити в їжу в перші дві години після приготування. А якщо холодну страву (майонез), то зберігати його можна в холоді не більше доби;

– розморожувати кури слід в холодильнику. При приготуванні страв із птиці, не торкайтеся до інших продуктів;

– м’ясо і птицю необхідно добре проварювати або прожарювати невеликими шматками;

– страви, до яких додають молоко або яєчний жовток, необхідно додатково проварити;

– для сирих продуктів використовувати окремий посуд та приладдя, після вживання обдавати окропом;

– дотримуватись на кухні взірцевої чистоти, своєчасно прибирати сміття, харчові відходи, не допускати появи мух, тарганів і гризунів;

– необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, частіше мити руки з милом, особливо, після повернення з вулиці, перед вживанням їжі, після відвідування туалету;

– не допускайте змішування свіжоприготовленої страви із її залишками попереднього дня;

– не купуйте продукти харчування в місцях стихійної торгівлі;

– під час поїздок не споживайте швидкопсувні продукти: молочні, м’ясні, салати, заправлені сметаною або майонезом, кремові вироби.

Якщо у Вас або членів Вашої родини все ж таки з’явилися перші симптоми захворювання – підвищення температури тіла, озноб, головний біль та біль у животі, пронос – негайно звертайтесь по  медичну допомогу.

Пам’ятайте, що захворюванню легше запобігти, ніж лікувати.

Держпродспоживслужба Закарпатської області

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах