Митці Товариства Ревеса подарували Закарпатському угорському інституту цілу виставку художніх робіт. ФОТО
Це 35 живописних полотен і кілька скульптурних композицій.
Доробки – результат осіннього 10-денного пленеру членів “Товариства угорських митців Закарпаття імені Ревеса.” Твори об’єднали в тематичну експозицію “Слідами Ракоці на Закарпатті”.
У четвер в актовому залі ЗУІ відбулося урочисте відкриття виставки. Голова мистецького об’єднання Агнеш Кулін ознайомила присутніх з представленими роботами та їх авторами, поділилась враженнями від пленеру.
“Попри творчість, відвідали багато визначних місць, пов’язаних з іменем ватажка визвольної боротьби угорського народу проти гніту Габсбургів Ференца Ракоці,- інформувала аудиторію очільниця Товариства.- Окрім цього, як кажуть, наживо познайомились з екіпіровкою куруців, яку продемонстрували нам члени гуртка збереження народних традицій під керівництвом депутата обласної ради Барнабаша Кейса. Більшість з побаченого знайшло відображення у творах наших художників.”
Колоритно відтворив воїнів тих часів у своїх картинах “Прапороносець” і “Вершник” Роберт Товт. Привернула увагу й робота Франциска Ерфана “Пам’яті генералів”. Цікавими були чотири варіанти портрета Ракоці. До речі, вперше на виставці був представлений інтерактивний куточок для дітей, де вони могли спробувати своє вміння віддрукувати зображення великого полководця, чим і скористалась одна із трьох доньок художника Золтана Глаголи, правда з допомогою батька.
Експозиція радувала різноманіттям стилів, жанрів, технік живопису. Скажімо, Агнеш Кулін взялася за олівець, з-під якого у неї вийшли чудові графічні зображення “Казка вікна”, “У дзеркалі”, “Силует”. Вдало спробував свої сили в цьому жанрі й Роберт Товт. Побачили відвідувачі й змішану техніку у виконанні Наталії Грабар (“Приховані спогади”, “Сміливий вершник”). Зачаровували зір пастелі. Оригінальним видався триптих Еріки Калитич “Стара зброя”. Філософські роздуми надихала картина Петера Матла “Спогади Родосто”. Оригінальною була “Камінна птаха” Ендре Гіді-молодшого, вирізьблена з річкового каменю, пише ГК
Всі ці та інші виставлені роботи члени Товариства вирішили подарувати в постійне користування ЗУІ.
За щедрий жест художникам щиро дякувала ректор вишу Ілдика Орос, яка одразу експромтом внесла цікаву пропозицію:
“Поки будемо підбирати приміщення для постійного розміщення експозиції, вартує в рамках пересувної виставки показати її і в інших містах області.“
Аудиторія зустріла її слова бурхливими оплесками.
Митців та присутніх шанувальників живопису щиро вітав великий поціновувач прекрасного і колекціонер Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Він бажав членам Товариства нових творчих здобутків і подібних благодійних акцій.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися