Студенти Хуста – активні учасники благодійних акцій
17 листопада – День студента
М.Шемота: “Студенти Хуста – активні учасники благодійних акцій”
Місто Хуст сміливо можна назвати невеличким студентським містом, адже молоді, яка гризе граніт науки, тут таки чимало, і вона активно доводить свою небайдужість ініціативами, які сприяють розбудові суспільства і розвитку міста зокрема. Особисто у мене студентство Хуста переважно асоціюється з благодійними акціями, які з кожним роком набувають усе більших масштабів та приносять допомогу потребуючим.
Нещодавно у стінах Хустської міської ради відбулося засідання студентської ради, на якому Мирослава Шемота – очільниця студентів, головна ідейна натхненниця та організаторка проведення таких потужних благодійних акцій, як “Осінь – час дарувати тепло” та “Зимовий бал” – прозвітувала про свою діяльність та у зв`язку із завершенням навчання передала свої повноваження новообраній голові. Однак полишати благодійні проєкти Мирослава не збирається, адже створювала та втілювала їх у життя протягом кількох років за покликом серця і душі. Тому напередодні Дня студента, що традиційно відзначається 17 листопада, ми побесідували з цією непересічною особистістю й поцікавилися її планами на майбутнє.
– Мирославо, будучи вже екс-студенткою, чи не згас у душі той вогник радісного свята – Дня студента, адже в Україні цей день пов`язують саме з молодістю й безтурботністю?
-Так, дійсно, студентство – це один із найкращих періодів у житті кожної людини. Однак особисто для мене День студента – це насамперед міжнародне свято студентської активності. Загалом, мало кому відомо, що історія цього дня пов’язана з трагічними подіями часів Другої світової війни. Тому дозволю собі зробити, так би мовити, екскурс у минуле: 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччині празькі студенти та викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення їхньої держави. Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений юний студент-медик. Його похорони знову переросли в акцію протесту. 17 листопада окупанти оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір. Дев’ятьох студентів і активістів студентського руху відразу ж стратили без суду, багато хто загинув у катівнях в’язниці. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.
Через два роки після трагічних подій в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, що боролися проти нацизму, на якій було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату як День студента.
Сьогодні свято відзначається в багатьох країнах світу. І практично жоден ВНЗ не залишається осторонь цієї події. Українські студенти відзначають цей день офіційно з 1999 року, коли вийшов відповідний Указ Президента.
Взагалі вважаю, що наша студентська молодь – прекрасна, і нині в авангарді боротьби за права і демократію, за кращу долю для своєї Батьківщини.
-Повністю згодна з тобою. І тішуся, що й у нашому місті є небайдужа, щира душею, співчутлива студентська молодь. І одним із яскравих прикладів цьому є проведення таких благодійних акцій, як “Осінь – час дарувати тепло” та “Зимовий бал”. Як, власне, виникли ці задумки?
– Як би банально це не звучало, їх підказало серце й бажання зробити цей світ трохи кращим, милосерднішим, адже навколо – стільки біди й горя. Звичайно, всім допомогти неможливо, але об`єднатися заради спільної мети – доброї справи – не так уже й важко. Я дуже рада, що дійсно у Хусті вже стало доброю традицією наприкінці жовтня проводити благодійну акцію “Осінь – час дарувати тепло”.
Кілька років поспіль студенти-волонтери, адже саме cтудентська рада є головним організатором заходу, збирають кошти діткам на лікування. Користуючись нагодою, хочу висловити щиру подяку Хустській міській раді, зокрема управлінню культури, молоді та спорту Хустської міської ради, за активну підтримку у проведенні цих заходів. Так, у 2017 році студенти збирали кошти для дитячого відділення Хустської райлікарні, у 2018-му – 10-річному хустянину Богдану Фляшку на лікування злоякісної пухлини мозку, а цьогоріч – це була підтримка 12-річного Василя Легача у боротьбі зі страшною недугою – гострою лімфобластичною лейкемією. Однак на цьому я вирішила не зупинятися, тому збір коштів на лікування Василька продовжиться у рамках щорічного “Зимового балу”, який ми започаткували три роки тому за підтримки управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради. Відрадно, що з кожним роком до акцій долучаються направду небайдужі – з добрим серцем та щирою душею – хустяни, адже ця подія насамперед покликана згуртувати містян навколо доброї справи.
Цьогоріч 13 грудня плануємо провести незабутній “Зимовий бал” у вже традиційній локації – готельно-розважальному комплексі “V&P” – і допомогти як Васильку Легачу, так і молодій мамі з Хуста Яні Кубані (Кут), яка також бореться з важкою недугою. Запрошую усіх небайдужих долучитися до цієї акції, до свята краси та благородної місії, адже зараз, як ніколи, актуальні слова: “Для тебе – зерня. А для мене – ціле життя!”
А ще зауважу, що студенти Хуста завжди з радістю беруть участь у Всеукраїнській доброчинній акції “Серце до серця”, яка одночасно відбувається у багатьох містах нашої держави.
-А чи не важко поєднувати роботу з благодійною діяльністю, адже ти – на відповідальній посаді заступника директора Агенції іноземних мов та перекладу “Solomon Agency”?
-Я дуже люблю свою роботу. Трудову діяльність розпочала викладачем англійської мови на останньому курсі магістратури. Завжди мала бажання ділитися своїми знаннями з іншими. Особливо мені подобається працювати з дітками. Однак попри щільний графік та неймовірну зайнятість для благодійних проектів завжди у мене знайдеться час. Навіть залишивши студраду, я продовжуватиму цю справу за покликом серця та душі, адже в цьому вбачаю певну місію.
– Я щиро сподіваюся, що багато охочих відгукнеться й відвідає “Зимовий бал”, а ми обов’язково його висвітлимо на “Карпатському об`єктиві”. І наостанок нашої розмови: які б цінні поради ти дала тим, хто тільки нещодавно став на студентський шлях – першокурсникам?
– Гарно навчатися. Це характеризує не тільки інтелект, а й особистість людини – її відповідальність, сумлінність, працьовитість. Ставлення до навчання свідчить й про майбутнє ставлення до професійної діяльності. Адже студентські роки – це чудовий час для розвитку якостей, що допоможуть досягти успіху. І сумлінне навчання для цього – кращий полігон. А ще порадила би кожний день життя проводити, максимально використовуючи всі можливості: обирати активну діяльність, приділяти час саморозвитку. Насичені студентські роки – це запорука продуктивної професійної діяльності!
– Щиро дякую тобі за розмову та бажаю успішного втілення усіх задумів!
Богдана КЛЕКНЕР
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися