92283
18:05 7.102019

Які зміни чекають на закарпатців після 1 жовтня

Життя 2520

Із 1 жовтня цього року у дію вступає ряд дуже важливих і водночас не надто розрекламованих законодавчих ініціатив, на які слід звернути увагу всім краянам. «Карпатський об’єктив» вирішив об’єднати всі ці новації в одній статті саме для того, щоб наші читачі мали можливість ознайомитися з ними у найлегший спосіб. Отже, починаємо.

Зміни в отримуванні субсидій після 1 жовтня

Житлову субсидію не призначать (у тому числі на наступний період), якщо:

– опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. м для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають 3 і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування) ;

– будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із його складу має у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда). Це не стосується транспортних засобів, одержаних безоплатно чи придбаних на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соцзахисту населення;

– у складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і при цьому за інформацією ДПС, ПФУ в них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір МЗП, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони або за них не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

– будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із його складу протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії придбав або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) згідно із соціальною нормою житла на суму, яка на дату оплати перевищує 50 тис. грн;

– структурний підрозділ із питань соцзахисту населення отримав інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати ж/к послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 НМДГ на день звернення за призначенням житлової субсидії;

– громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди або не сплачує суми до повернення;

– у складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря; осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади); осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

Пільги по комуналці почнуть виплачувати готівкою

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг почнеться із 1 жовтня 2019 року. Про це повідомляє Мінсоцполітики. Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати. Йдеться, передусім, про людей літнього віку.

Пільги у готівковій формі призначатимуться всім бажаючим на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого міністерство направить їх до Ощадбанку та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку у будь-який час.

Із 1 жовтня змінюються номери рахунків для сплати податків

Це означає, що із 1 жовтня 2019 р. реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів змінюють відповідно до вимог стандарту ІВАN.

Із 01.10.2019 до 31.10.2019 рр. діятиме перехідний період для сплати за такими рахунками. Із 1 листопада у платіжках обов’язково потрібно буде зазначати рахунки за стандартом IBAN.

Із 1 жовтня змінюються реквізити оплати судового збору

У зв’язку із запровадженням стандарту IBAN відбудеться оновлення реквізитів оплати судового збору та реквізитів для зарахування інших платежів. Інформація щодо рахунків буде оновлюватися на сайтах та стендах у приміщеннях судів. До 31 жовтня 2019 р. у реквізитах розрахункових документів можна зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер у стандарті IBAN. Отже, вже з 1 листопада всі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Українці не зможуть розраховуватися монетами 1, 2 та 5 копійок

Із 1 жовтня 2019 року НБУ виводить з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок. Про це розповів заступник Голови Національного банку України Сергій Холод: «Із 1 жовтня 2019 року українці більше не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення розрахунків готівкою. Але це не привід для хвилювання. Упродовж наступних трьох років усі зможуть обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів у банках та у Національному банку».

Для полегшення готівкових розрахунків в Україні можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) до сум, кратних 10 копійкам.

Суми заокруглюються за математичним правилом:

  • якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки, вона заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0;
  • якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок, вона заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0.

Якщо йдеться про безготівковий розрахунок, то заокруглення не відбуватиметься.

З часу запровадження вказаного механізму у липні 2018 року низка підприємств торгівлі та сфери послуг надає покупцям чеки із зазначенням суми до заокруглення та після заокруглення, інші використовують власні бонусні програми лояльності (індивідуальні гаманці), куди зараховується решта копійок у разі згоди покупця.

Обміняти монети дрібних номіналів громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно на монети та банкноти інших номіналів у сумах, кратних 10 копійкам, упродовж наступних трьох років:

  • із 1 жовтня до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
  • до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзенбанк Аваль).

Вилучені з обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок будуть утилізовані Національним банком через знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

Юрій КОПИНЕЦЬ

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини