Економічний форум в Ужгороді створив плідний діалог між представниками влади та бізнесу
На базі Ужгородського національного університету, 27 вересня, провели перший Економічний форум Закарпаття. Участь у дискусії взяли компанії, які активно працюють в краї та представляють різні сфери – від надання юридичних послуг до виробництва, роботи на давальницькій сировині, виноробства.
Основними темами обговорення стали питання трудових ресурсів, оподаткування бізнесу та ліцензування підприємницької діяльності, джерела фінансових ресурсів, інвестування, взаємодію з органами влади та проблеми інфраструктури.
Віталій Сержанов, декан економічного факультету УжНУ розповів, що ідея започаткування такого форуму в стінах вишу виникла давно: «Ми поставили перед собою завдання об’єднати на базі нашого навчального закладу бізнес, владу, науку та освіту. В планах є щорічне проведення такого форуму і дедалі в ширшому форматі. Основними цілями такого заходу є обговорення проблем бізнес-клімату в регіоні, адже зрозуміло, що у всіх сферах є свої підводні камені. Відповідно до цього й побудовані основні панельні дискусії».
Декан також зауважив, що для університету, зокрема економічного факультету, такий форум є вкрай цікавим, адже у виші навчають фахівців різних сфер економіки, підготувати яких можливо лише за реальної тісної співпраці з бізнесом – поєднавши теоретичні знання з практичними уміннями та навичками.
Андрій Моленда, представник консалтингової компанії «Consulting Uzhhorod» наголосив, що взаємодія між владою, освітою та бізнесом можлива лише тоді коли останній зможе отримати необхідне для функціонування. Від освіти – підготовку необхідних фахівців, а від влади – кроки, що направлені на підтримку та стимулювання бізнесу.
«У цій співпраці держави та бізнесу існують як негативні, так і позитивні моменти. Зараз держава прагне допомагати бізнесу, переводячи все в електронну площину, що покликано спростити роботу бізнесу. До негативів можна віднести податки, проблеми в їх адмініструванні стосовно бізнесу», – додав пан Андрій.
Керівник «Джейбіл сьоркіт юкрийн лімітед», Сергій Карцев, у свою чергу, заговорив про інвестиційний клімат України, де основний важіль відіграє не тільки політика нашої держави, а й глобальні технологічні тренди.
– Якщо Кабінет Міністрів та влада, зокрема, в Закарпатті, сприятиме бізнесу, то ми й надалі успішно розвиватимемося. Не меншу роль відіграють й трудові ресурси, тобто який мікроклімат ми створимо для працівників, інфраструктуру, що зробити для того, аби фахівці були готові приїздити працювати до Закарпаття.
Підсумком форуму стало звернення до влади з пропозиціями від бізнесу – які саме зміни потрібно внести до законодавства, щоб бізнес працював краще та ефективніше.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися