На Закарпатті рясно вродили сливи – буде сливовиця. Фото
На Закарпатті цьогоріч щедро вродили сливи. Стовбури не витримали такого навантаження і – зламалися. Недостиглі плоди обсипалися або засохли на гілках. Чимало дерев стали «жертвами» буревіїв – їх повивертало з корінням.
«Карпатський об’єктив» вирішив з’ясувати, що господарі роблять із урожаєм слив. Люди скаржаться, що урожай нема куди збувати – заготівельники не приймають. «У радянські часи заготівельники приймали і червоні сливи, і бистриці. Можна було копійку заробити. А тепер якщо і вродить, то хосна з нього нема – пропаде, згниє», – каже дід Семен.
На Перечинщині урожай мало хто збирав – сливи обсипалися на землю, там і погнили, висохли. Оси, бджоли мухи над ними літали і обмоктували.
– Біля нашої хати ростуть чотири сливи: одна – алича, дві – червоні, одна – бистриця. Вродили рясно – раділи. Наїлися від пуза – такі смачні, солодкі як мед. Я зробила запаси на зиму: наварила леквару, законсервувала компотів. Більше половини урожаю згнило, згребла до купи і відрами поносила до ями, – розповіла кореспонденту «КО» Віра Іванівна.
На Іршавщині досі сповідують традиції самогоноваріння. Отож з урожаєм іршавчани дали раду.
– Цього року сливи вродили файно. То добре, бо буде сливовиця. А сливовиця – найкраща самогонка. Хоснавно перехилити децу і самому після тяжкої роботи, і кума та цімборів погостити. Наша паленка має 70-75 градусів. Пити її ще треба вміти, – посміхається у вуса Юрій Васильович. – Стиглі плоди збирали і сипали до бочки. Насипали три великі бочки. Брагу з однієї уже перегнав. Щоб була хороша сливовиця, то треба робити дві перегонки. Зберігати треба у корчазі.
Мій співрозмовник розповів, що сливовицю женуть для власних потреб. Цей делікатес мало хто продає.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися