89655
12:43 30.082019

1100 підприємств Закарпаття ризикують залишитися без газопостачання

Життя 2081

850 підприємств Закарпатської області облаштували комерційні вузли обліку засобами дистанційної передачі даних. Однак, ще 1100 об’єктів досі не встановили такі модеми. Підприємства, які не матимуть встановлених модемів або де модеми будуть відключені, ризикують залишитися без газопостачання.

Така вимога розповсюджується на підприємства з обсягами споживання більше ніж 10 тис куб. м газу на рік, або на яких встановлено лічильники типорозміру G-10 та більше. Прилади дистанційної передачі надсилають дані про обсяги споживання до оператора ГРМ щоденно. Це необхідно для належної організації добового балансування природного газу на внутрішньому ринку України, яке стартувало 1 березня 2019 року.

«Питання встановлення модемів – не чиясь примха. Така вимога міститься в Кодексі газорозподільних систем з метою максимально точного контролю за обсягами споживання блакитного палива. З настанням опалювального сезону, коли використання газу зростає в рази, це питання набуває надзвичайної актуальності. Процедура добового балансування неможлива без своєчасної передачі показань», – прокоментувала в.о.комерційного директора АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

АТ «Закарпатгаз» надає весь спектр послуг, необхідний для встановлення модемів. Йдеться як про виготовлення робочого проекту, офіційного оформлення документації, так і про встановлення спеціального обладнання на лічильники.

«Аби встановити модем, організації-заявнику необхідно пройти кілька етапів. Зокрема, отримати технічне завдання на проектування. Для цього треба звернутись до Центру обслуговування клієнтів АТ «Закарпатгаз» або завантажити його на офіційному сайті компанії. Далі відбуватиметься розробка робочого проекту, закупівля необхідного обладнання, його монтаж та прийняття в експлуатацію», – пояснив головний метролог АТ «Закарпатгаз» Тарас Бойчин.

Як тільки необхідне обладнання для дистанційної передачі даних буде встановлено, інформація про обсяги спожитого газу передаватиметься щодня в автоматичному режимі.

«Кожен етап потребує часу та фізичної роботи. На один проект від початку і до завершення витрачається в середньому 3-4 тижні. А це означає, що підприємства мають потурбуватися завчасно про встановлення таких приладів, а не робити це за 2-3 дні до початку опалювального періоду. До того ж керівники та відповідальні особи повинні усвідомлювати, що без приладів дистанційної передачі даних АТ «Закарпатгаз» має повне право припинити газопостачання на об’єкті», – наголосила в.о.комерційного директора АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

На необхідності встановлення модемів на газових лічильниках неодноразово наголошувала і Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг. Проте більше половини юридичних осіб Закарпаття ще не встановили необхідне обладнання.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті розпочався сезон шашликів. У скільки обходиться відпочинок на природі
17:32
Міноборони запустило е-чергу в ТЦК
16:55
В Ужгороді оштрафували 818 водіїв за порушення правил паркування
16:43
На Закарпатті продовжується розбудова й модернізація об'єктів медичної інфраструктури
15:59
У Закарпатському угорському інституті організували науково-дискусійний захід
14:40
Ансамбль «Угорські мелодії» презентує концерт «Чардаші, пісні та танці» 19 травня в обласній філармонії
12:58
В Ужгороді змагалися дзюдоїсти в залік VІ Літньої гімназіади України
12:01
Завдяки прокуратурі перша на Закарпатті печерна стоянка людей кам'яного віку перебуватиме під охороною
11:18
«Вишиваємо перемогу»: в обласній бібліотеці розпочали вишивати мапу України
10:06
Новий дім для Луганського обласного будинку дитини облаштували на Мукачівщині
09:45
Всі новини