86906
17:18 5.072019

У Закарпатській ОДА презентували доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Життя 11238

У п’ятницю, 5 липня, в прес-центрі облдержадміністрації відбулася прес-конференція Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Діани Швардак.

Під час заходу було презентовано Щорічну доповідь Уповноваженого про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2018 рік.

Зазначалося, що захист прав кожного починається із захисту права на життя, яке є найвищою цінністю в Україні. Це право вже п’ять років поспіль порушується ззовні збройною агресією Російської Федерації. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні фіксує загибель майже 13 тисяч осіб за цей період. У зв’язку з тимчасовою окупацією територій Донецької та Луганської областей, а також Кримського півострова, в Україні обліковується 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб.

Ці виклики були визначені пріоритетами у діяльності Уповноваженого і перебували під пильною увагою. Як і здійснення парламентського контролю за дотриманням соціальних та економічних прав громадян в умовах децентралізації.

Окрема увага приділялася дотриманню прав дитини. Упродовж 2018 року було здійснено моніторингові візити до закладів інституційного догляду: ЦСПРД, притулків для дітей служб у справах дітей, інтернатних закладів в тому числі Закарпатської області.

Торік до Уповноваженого надійшло 6 709 повідомлень про порушення соціальних та економічних прав громадян, з них 6 474 – з регіонів України. Найбільше повідомлень стосується порушень прав у сфері соціального захисту, праці, охорони здоров’я, житлових та земельних відносин.

Органи місцевого самоврядування не дотримуються стандартів надання, якості та обсягу соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Послуги надаються в межах фінансових можливостей бюджету, без урахування фактичних потреб населення. Також встановлено, що місцева влада не вирішує належним чином питання організації соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та їх ресоціалізації.

Представник Уповноваженого повідомила й про проблеми у дотриманні інформаційних прав громадян, утриманні в місцях позбавлення волі, дотриманні принципів недискримінації та відповіла на запитання журналістів, інформує прес-центр ОДА.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Руслана Джахман про виставку щодо важливості збереження комах запилювачів
20:22
Василина Палинчак-Кутузова про закарпатські хустки з фондової колекції музею ім. Т.Легоцького
19:51
У Рахові через золу з печі загорілася надвірна споруда: пошкоджено будинок і мотоцикл
19:14
У Бедевлі на Тячівщині водійка Opel наїхала на чоловіка, який лежав на дорозі: пішохід загинув
18:44
Свекруха регулярно знущалася над невісткою та виганяла її з дому
17:39
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW
16:36
На Закарпатті за тиждень засуджено організатора і переправницю, які намагались нажитись на переправленні ухилянтів – дайджест прокуратури
12:37
Один рух — і життя могло змінитися назавжди: ужгородські медики врятували 18-річного юнака
11:40
На Закарпатті бізнесу роз’яснили умови енергозабезпечення та доступні фінансові інструменти підтримки
10:42
Помер народний артист України закарпатець Степан Гіга
09:55
Всі новини
Головне