86
09:35 10.032016

Долина нарцисів квітує… поки що пролісками і шафранами. ФОТО

Життя 5561

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Туристичний сезон у заповідному масиві, розташованому поблизу Хуста відкрито. Охочі помилуватись унікальною Долиною нарцисів уже можуть вирушати у подорож. Наразі квітують шафрани та підсніжники. Туристів у ці дні, незважаючи на доволі прохолодну погоду, досить багато. Між мандрівниками є й угорці, і французи, і словаки, і кияни, і львів’яни…

– Я давно збирався відвідати це унікальне місце. У Закарпатті буваю часто, зокрема, в Берегові та у Вишкові, а от у заповідник вибрався вперше. Маю намір приїхати ще в пору цвітіння нарцисів. А зараз вражений не тільки квітами, але й тваринним світом, який просто зачаровує. Сьогодні бачив тут і білочку, і зайця, і навіть красеня-фазана, – розповідає для редакції новин «Карпатського об’єктива» Чобо Гулачі з Будапешта.

Вхід на територію заповідника у цю пору безкоштовний. Крім споглядання та фотографування провісників березня, для туристів працює ще й музей нарциса, а екскурсоводи організовують на Долину подорожі навіть для хустян.

Цікаво, що про березневі білі дзвіночки у місті над Тисою існує своя, не притаманна більше жодному регіону легенда. Згідно з оповідкою, багатий пан поклав око на вродливу бідну дівчину, однак вона кохала свого сусіда, який був їй рівнею. Не хотіла Марія пов’язувати долю із паном і нехтувала його залицяннями. Тоді багач підстеріг дівчину, коли вона поверталася з подружками із міста і викрав її. Ув’язнена сиділа вона в темниці Хустського замку і гірко плакала. Степану правдами-неправдами якось вдалося вночі визволити Марію, однак на світанку пан знайшов закоханих і, палаючи люттю, застрелив обох. На місці, де пролилася кров дівчини виросли білі тендітні підсніжники, а там, де забагряніла кров Степана, виросли сині ніжні шафрани. Побачивши диво, переможене коханням серце пана не витримало і розірвалося.

Цю казку часто розповідають нині відвідувачам заповідника. Однак далеко не всі навідуються на Долину нарцисів просто для споглядання квітів. Є й такі, що рвуть їх, затоптують.

Та не слід забувати, що підсніжники і шафрани занесені до Червоної книги України і за їхнє знищення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розміром від 1700 до 3655 гривень.

Марина АЛДОН

 

 

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах