У Перечині відкрили Краєзнавчий музей і дегустували національні страви сімох кухонь. ФОТО
25 травня до Дня міста у Перечині відкрили Краєзнавчий музей з урочистим перерізанням стрічки. Освятив приміщення отець Андрій, настоятель храму Покрови Божої Матері ПЦУ.
Музей знаходиться по вулиці Ужанській, 7. Будівля має свою столітню історію. В далекому 1918 році у центрі Перечина збудували австро-угорську жандармерію. За часів радянської влади у цих приміщеннях знаходилися районний відділ міліції, районний відділ комітету державної безпеки, відділ реєстрації актів цивільного стану, відділення Ощадбанку. Трохи згодом будівлю передали середній школі, де протягом певного часу були класи для учнів. Наприкінці ХХ століття для історичної будівлі настали критичні часи. Сонце виглянуло із-за хмар аж у 2011 році. Тоді за підтримки міжнародних грантів, за ініціативи БФ «Центр громадських ініціатив», партнера зі Словаччини села Дреніца та Перечинської міської ради в рамках українсько-словацького проекту «Крок за кроком – разом у Європу» будівлю частково відреставрували: замінили крівлю, зробили ремонт приміщень, відкрили інформаційний центр та облаштували музейну кімнату.
2018 рік став доленосним: депутати Перечинської міської ради прийняли рішення створити краєзнавчий музей. Таким чином на сьогоднішній день відремонтовано всі приміщення музею, створено інформаційно-туристичний центр та коворкінг-зону для молоді, зібрано багато експонатів. Як один із відвідувачів, скажу: музей варто відвідати – є що побачити і ви будете приємно вражені експозиціями та історичними експонатами.
Цього дня у дворі музею відбулася дегустація страв національностей, які проживали у Перечині. Чому ж «проживали»? Їхні нащадки і зараз проживають і мирно уживаються. Русини, угорці, італійці, роми, шваби, чехи, євреї. І це ще не всі. Організатори заходу забули ще про словаків.
Відвідувачі гастрономічного заходу мали нагоду спробувати пасулю (квасолю), заправлену сметаною. А також випити місцевої самогонки, закусити солонинов (салом), зеленою цибулею та часником, хлібом із мастьов. Так, русинська кухня проста, але все дуже смачно, ситно і корисно.
Смакував усім і угорський боґрач, якого зварили аж 15-літровий казан – вистачило для всіх. Єврейський човлент та форшмак також полюбився нашій та закордонній чиляди, яка прибула у складі делегацій. На столі ромської кухні була смажена картопля з салом, гурка, мариновані огірки, помідори, капуста. «Чехи» представили свої фірмові кнедлі із сеґединським. На столі італійської кухні був суп мінестроне (овочевий суп з пармезаном), бутерброди з сиром, вино. Ароматний і наваристий швабський суп айнтопор смакував під шнапс.
Дегустація страв однієї кухні коштувала 25 гривень. За словами організаторів, виручені кошти будуть використані у благодійних цілях.
Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися