83357
15:15 24.052019

На Закарпатті відбулася міжвідомча нарада з документування осіб під ризиком без громадянства

Життя 2800

На Закарпатті з ініціативи Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні та виконавчого партнера УВКБ ООН «Регіон Карпат NEEKA» з дводенним візитом перебували експерти з питань документування осіб без громадянства та осіб під ризиком безгромадянства.

Передусім експерти відвідали місця компактного проживання ромів у с. Баркасово Мукачівського району. Тут, безпосередньо на місці, фахівці з’ясовували проблематику документування кожної окремої людини, яка звернулася по допомогу.

Відтак обговорення продовжилося на третій міжвідомчій нараді. У її роботі взяли участь представники ДМС України Тетяна Касян та Міністерства юстиції Ірина Дубиківська, Уповноваженого з прав людини Аксана Філіпішина, керівники територіальних підрозділів міграційної служби, управління юстиції, соціального захисту населення, центрів з надання правової допомоги, представники ромської громади. Радник УВКБ ООН Дмитро Плечко відзначив, що програма подолання безгромадянства, яка реалізується вже 5 років, має на меті викорінити це ганебне явище.

На Закарпатті роми – п’ята за чисельністю національна меншина. За неофіційними даними в краї проживає понад 50 тисяч ромів, що складає третину всього ромського населення України. Відсутність у цієї категорії населення документів, що посвідчують особу (у деяких випадках поколіннями), ставить ромів під загрозу безгромадянства. Також роми без документів стають особливо вразливими через неможливість доступу до основних послуг, таких як житло, працевлаштування, освіта, державний соціальний захист, який призначений малозабезпеченим категоріям. Представник Уповноваженого з прав людини Аксана Філіпішина відзначила активність міграційної служби у вирішенні питання документування паспортом. За останні 5 років на Закарпатті міграційною службою паспорт громадянина України отримали понад 8 з половиною тисяч ромів, за 4 місяці цього року – 899. Разом з тим, у документуванні цієї категорії залишаються певні проблеми – відсутність свідоцтва про народження, помилки в актових записах, які видані на території РФ та інших країн колишнього СРСР, запізніле звернення на отримання даної послуги, масова неграмотність осіб ромської національності. У ході наради фахівці та експерти проаналізували правозастосовну практику, обмінялися досвідом у вирішенні проблем документування. За результатами міжвідомчої наради розроблено рекомендації для органів влади, зокрема, і в частині внесення змін до законодавства, щодо подолання проблематики документування осіб під ризиком безгромадянства.

Ольга Поштак, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУДМС України в Закарпатській області

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Ужгороді вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи
19:16
Закарпатський молитовний сніданок: за Україну і її захисників
19:06
Історик Володимир Фенич про «Іменний довідник священників історичної Мукачівської греко-католицької єпархії»
16:55
У Закарпатській обласній бібліотеці провели перше засідання книжкового клубу
16:44
У Мукачеві виявили чоловіка, який перевозив вантаж без відповідних документів
16:30
Харків’янка ходить по цвяхах і рятує закарпатців від стресу
15:25
В обласному центрі Закарпаття вшанували 38 роковини Чорнобильської трагедії
15:09
На Закарпатті затримали групу озброєних зловмисників, які в масках увірвалися до будинку пенсіонерки, звʼязали її та вимагали гроші
14:58
Закарпатські ватерполісти серед призерів всеукраїнських змагань
14:11
У Великій Доброні відкрили 58-й Тиждень угорської рідної мови
13:51
Всі новини